Monien tiedustelujen johdosta ilmoita mahdollisuudesta hyvään keskusteluun.
Jos tunnette halukkuutta mukaan niin lähettäkää
viesti johonkin rekattuun meiliosoitteeseeni.
Kun meilissä ilmenee myös oikea nimenne niin saatte paluupostissa mielenkiintoisen tarjouksen.
Keskustelut jatkuvat.
Jos tunnette halukkuutta mukaan niin lähettäkää
viesti johonkin rekattuun meiliosoitteeseeni.
Kun meilissä ilmenee myös oikea nimenne niin saatte paluupostissa mielenkiintoisen tarjouksen.
Keskustelut jatkuvat.
Vastaukset 81
Vanhimmat
?????????????
Keskusteluissa eivät nimet ja yksityisyys tule mitenkään esiin enkä itse anna mitään tietoa mukana olevien keskustelijain yksityisyydestä millekään taholle - puheenvuorojen poistatus lienee toivottavasti myös tuntematon käsite elleivät ole selkeästi lainvastaisia.
http://tori.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000007&conference=4500000000001223&subcat=2124
Voin kertoa sinulle, että en todellakaan kirjoittele nöäillä palstoilla hakeakseni itselleni seuraa.
Tutkiskelen toki ja sen olen kertonut aikoja sittan:
- Yksinäisyyden ongelma
on tutkiskelijeni aiheena.
oma aloituksesi.
Emme me ihan noin hyvää keskustelua kaipaa. Olisiko aiheena palstahäiriköinti 60 -palstalla?
Toivon kaikkea hyvää teille 60 kuten muillekin palstoille.Voit tutkiskella ihan rauhassa, josko voisit löytää niiltä palstoilta jonkun asiattoman keskustelunavaukseni.
Niitä ei ole kukaan milloinkaan osoittanut yksilöiden ja perustellen.
siis avannut oman keskustelu foorumin.
En kerro täällä mitään tulevaisuudessakaan mahdollisista foorumeista enkä myöskään käyttämistäni nikeistä. En kerro myöskään muista mukana olijoista foorumin ulkopuolella.
Tämä luottamuksen vuoksi, jota tietenkin odotan myös mukana olevilta.
kuvittelet että tolla periaatteella sulle paljastettaisiin oma oikea nimi. Anna mun nauraa.
Asiani ei ole kertoa kuinka monen näillä palstoillakin kirjoittelevan yhteystiedot minulla on. En tule ikinä tällaisia asioita täällä paljastamaan.
On täysin oma asiasi luotatko minuun, mutta minä en edes kerro sitä
- luottaisinko minä sinuun ?
sinulla siis on jokin rekisteri muiden kirjoittajien nimistä ja osotteista. Sun luottamustas en edes kaipaisi.
Sinun asiasi ei ole edes kysellä täällä
- eikä minun asiani ole kertoa.
kukaan halua olla. Enkä usko vaikka millä nikillä tähän nyt vastaisit jotain päinvastaista, sillä sinulla niitä nikkejä riittää, niitäkin, joita kaikki ei tiedä vielä.
taas melkoisessa pierussa.
Niinhän se tiesi jo vanha kansakin:
- Itku pitästä ilosta,
pieru kauan naurattaa !
Galleriasi ei ole julkinen, joten mistä osoitteet?
korjaan... suljettu! Sanoitko jotain epämiellyttävää?
[email protected] ja muutkin toimivat edelleen.
Mikään taho ei ole osoittanut minulle, mitä ovat olleet ja ovat nämä sopimattomat kirjoitukset galleraisivullani.
Laitan esiin, jotta voitte itsekin arvioida.
tulleen. :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDEDDD
Kaikkien nikkieni yhteystiedot ovat olleet palstoillakin useita kertoja esillä ja myös niitten profiilisivustot ovat julkisia ellei ylläpito toisin määrää.
- Vika ei liene minussa ?
häähä häähä,sanoi romaanipoika./////- Vika ei liene minussa ? ???????
sinussa, kerta sinulla on ollut asiattomat sisällöt niissä profiileissasi. Mitä sinä poistelet näitä viestejä täältä, johan minä kerran tähän vastasin ihan samalla lailla kuin nytkin!
Olen kertonut useasti, että pyydän poistamaan omia viestejäni vain silloin kun asia tulee kahteen kertaan. Toisten viestejä en juuri poistata. Joskus teen kysymyksen jostain viestistä, että onko se asillinen.
Ratkaisu on ollut aina ylläpidon - ei minun.
mitään kahteen kertaan, eikä mitään asiatonta, vaan se oli aivan samanlainen kuin edellinenkin viestini.
Puskajusseina huutelevia en voi ymmärtää "Hyvässä keskustelussa".
Usein kirjoittaja on "torjuttu nainen".
- Pirullisin ja petollisin kaikista kedon eläimistä.
Kerroin, että pyydän poistamaan oman viestini kun se tulee joskus kahteen kertaan esille.
- Ylen harvinaista on toisten poistattelu. En edes muista milloin näin olisin tehnyt viimeksi...ja yleensä teen sen kysellen, josko ?
Ratkaisu on aina ylläpidon.
Rekatun nikin poisto-oikeutta en ole koskaan käyttänyt.
rekattuna tai nimimerkillä olla. Mutta sinulle se ei ole koskaan mennyt jakeluun että jotkut ihmiset haluavat pitää anonyymiutensa ehkä monestakin syystä palstoilla, mikä ei suinkaan tarkoita sitä että vain siksi että saisivat pottuilla tai vastata ilkeästi JUURI SINULLE.
Koita nyt jo tajuta, että sinä et ole mitään muuta kuin joku multinikki muitten nikkien ja nikittömien joukossa. Kerro se vaikka peilillesi sata kertaa päivässä: "en ole kuin nikki nikkien ja nikittömien joukossa, olen yhtä nimetön kuin muutkin"!
Toisekseen: sinä et tiedä mitään "hyvästä keskustelusta" sinä aina riitelet ja saat muutkin riitelemään.
Jopa miehetkin.
olet tänään poistanut tästäkin ketjusta, ne näkyy postissani, kun niihin on vastattu ja sitten lukee vain että "viesti on poistettu".
Kuinka tyhmänä pidät ihmisiä?
(ei tarvi vastata, ei hyödytä mitään)
Kun Ajomies kertoo jotain niin luotan siihen.
On aivan turhaa huudella puskista ja syytellä.
Oliko edes hänen viestiään siinä ryppäässä laisinkaan?
Riitelystä ja torailusta lienet itse malliesimerkki puskastahuutelijana.
Kuka sinut pyysi mukaan tähänkin torailemaan?
Olisit vain avannut ystävinesi ihan oman keskusteluketjun.
pyysit, aloittamalla tämän ketjun. :DDDDDDDDD
tässä ole edes vastannutkaan. Ja sinä tiedät sen itsekin Ajomies, miksi ees kysyt? :DDDD
mulle iltayöstä kuuskymppisissä. Lähtivät alta kun olin vastaamassa. Ylläpito lienee ollut asialla. Oli siellä niin provokatiivinen sävähdys.
Vai olet Sinä perustanut kilpailevan keskustelupalstan? Julkaisetko palstallasi myös mainoksia, jotta saat palvelinkustanukset peitettyä? Millä summalla Esson baarin parlamentti saa mainoksen Sinun keskustelupalstallesi?
Yritin katsoa yhteystietojasi Galleriasta, mutta siellä oli seuraava ilmoitus: " Tämä Galleria-sivu on suljettu asiattoman sisällön vuoksi". Mitä tämä ilmoitus oikein tarkoittaa? Voiko Esson baari mainettaan menettämättä mainostaa Sinun keskustelupalstallasi?
Toin tämän asian esiin vain, koska saan jatkuvasti yhteydenottoja, jouissa ihmetellään keskustelemattomuuttani sekä stä, ettei kukaan ole huomannut galleriasivuillani mitään moitittavaa vaan päinvastoin tulee kiitosta nimenomaan naisilta.
Operaattori ei ole myöskään antanut mitään perusteluja. Kun katselette galleriasivustoja niin niillä on todellista pornoa pilvin pimein.
Kyse on ollut selkeästi ajojahdista
En halua alkaa kilpailemaan minkään foorumin kanssa - en näitten suomi24.fi-palstojenkaan kanssa. Teen tämän aloitteen vain useitten esitettyjen toivomusten vuoksi.
Jää sitten nähtäväksi miten milläkin asialla on kantavuutta.
Minusta näistä foorumeista on pikemminkin runsaudenpulaa - monet näivettyvät heti alkuunsa ja ovat vaikeita hallita.
- valitettavasti.
Edellenkö sinä yrität syöttää meille lukijoille tuota samaa potaskaa jota olet vuosia toitottanut. Missä ne sinun lukuisat kuuluisat naisesi sitten ovat, koska yksikään ei ainakaan täällä ole sinua puolustamassa.*Haukotus*
Minun Naisystäväni ovat erittäin fiksuja.
- Luulen, että jotkut ovat tulleet torjutuiksi - minulle riittää, että itse tiedän ja mahdollisesti myös asianomainen.
- Rukkasia tässä itse vaan kaipailen, sillä nyt alkaa pakkasten takia olla niille tarvetta.
kun sillä on ne naisten nikkien tunnuksensa hukassa kalsonkipiirongissa? :DDDDDDDDD
että sulla on kokonainen vuori jo niitä rukkasia. :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Meidän onneksemme joku teki nerokkaan keksinnön.
Kun vielä tämä tai joku muua keksisi sellaisen
"munalukon", jolla voitaisiin sulkea jonkun suu joskus edes.
Laastaristakaan ei ole apua saanut.
nyt sinulle?
Käy pikasee hakee sitä munalukkoo itelles tai laita se korkki kii.
Oletko "alkoton" ?
Minulla lienee vielä myrskynkin jälkeen säilynyttä jäljellä korkkaamatttomana sinullekin.
En milloinkaan kirjoittele kuitenkaan sen "voimalla" enkä sen vaikutuksen alaisena.
Virheet tulevat aiva muista syistä.
- Huomannet, että täällä on hieman jopa vilsketta havaittavissa ?
Hannu Hanhi Hanhikoski.
Ei missään tapauksessa julkisuuteen.
julkisuuteen, vaan sinun yksityiseen kalleriaasi.
Osaathan varmaan pistää kaiken muistiin ja sitten linkittää.
Mielenkiinnon merkiksi tulkitsen sinunkin puheenvuorosi. En todellakaan odottanut mitään tällaista.
koska olet niin itsekeskeinen ettet edes huomaa mitä ympärilläsi tapahtuu. Katsot keskustelun olevan mielenkiintoa itseäsi kohtaan vaikka asia olisi ihan muuta. Lue (ironiaa).
Muistan kun aikanaan eräs kotipuolen tunnettu edesmennyt laulaja oli Tuttu-Juttu-showssa.
Emännältä kysyttiin etteikö hän ole mustasukkainen kun naiset ihastelevat häntä.
Rouva vastasi naurahtaen:
- On se mukavaa kun muutkin hänestä tykkäävät !
riitta hanhi hanhivaarasta.
jos ymmärtääkin, niin on varmaan ressu niin seuraa vailla, että lukee mielellään ironiatkin.
(sillähän se näin epätoivoisen aloituksenkin teki) :DDDDDD
Ilmoitin ketjun asiattomana tälle palstalle, eli tää siirtyy kohta tonne treffeihin, kunhan seriffi ilmaantuu paikalle.
Timo Kuparinen Outokummusta
Koivusydännapa Imatralta. :DDD
Avaukseni piti olla ilmoitusluontoinen.
En odottanut tästä tällaista "keskustelua" syntyvän.
Jos ja kun tämä poistetaan niin se osoittaa vain, että keskustelu asiasta on ollut enemmän kuin tarpeellinen ja näyttää kuin mielenkiintoa olisi enemmän kuin osasin otaksuakaan.
Poistumalla foorumeilta annan ja te saatte itsellenne rauhan.
kalmastosta
sinä olet herjannut minua julkisesti tuolla chatissa jokin aika sitten kun olin siellä rekatulla nikilläni.
Paljastit´luottamuksellista tietoa, niin että se sinun luotettavuudestasi.
En todellakaan tiedä paljastaneeni mitään sellaista, joka ei ole ennestään tuttua.
Mikäli olet se Lady niin itse olet syyllistynyt
lukemattomia kertoja ja syyllistyit tuolloinkin kertomalla jopa oman nimeni.
keneksi luulet vain aivan joku muu enkä edes onneksi tiedä nimeäsi!
suotta, pakooon ei pääse kohtaloaan!
Kuka on tämä lapsellinen inttäjä!
nimim. noviisi
Käyn ylen harvoin tällä nikillä chat-palstoilla.
Aina esiinnyn kuitenkin rekatulla nikillä, jonka yhteystiedot löytyvät profiilisivuilta ja kun joku niitä tiedustelee niin mielelläni kerron
silloin kun asianomainen itse esiintyy rekatulla nikillä ja kertoo omansa tai ne ovat muualta löydettävissä.
Profiilissani, joka on oistettu, kerron tämänkin
stoorin. En todellakaan käsitä, että joku saa iistä hermneen nenuunsa.
Tulin hieman tuuraamaan Ajomies-x:ää.
Minullekin ja hänelle kuuluu "lakisääteinen vuorotteluvapaa".
- Olettehan samaa mieltä kanssani ?
Tuo Peer kävi hieman tuurailemaasa.
Oliko jutustelu hänen kanssaan mielestänne ykstoikkoista ?
Galleriasivu sanoo, että se on suljettu asiattoman sisällön vuoksi. Mitä asiatonta sielä on?
Niin Ajomies-x kuin PeerGynt ovat tulleet bannatuiksi.
Ihmettelen kovin siksi, että kaikilta yhteyttä ottaneilta olen saanut pelkästään kiitoksia
- naisilta nimenomaan. Joku väittää minun loukanneen nimenomaan naisia ja ylläpito oli heidän kanssaan samaa mieltä sulkien.
'Mihinkään tiedustelui9hini ei ole koskaan vastattu.l
Keskustellessani eräitten sheriffienkin kanssa asiasta emme huomanneet mitään asiatonta niissä olleen.
Eli voineehan sen tähän viestiin laittaa, vai mitä, sen kysymyksen. Eli oliko kenenkään havaintojen mukaan noilla galleriasivuilla asiatonta sisältöä ja jos oli niin mitä? Ellei kenenkään mielestä ollut, niin miksi ylläpito niitä sitten bannaa? Voihan tähänkin vastata?
Näin julkaisin kaikkien nikkieni yhteystiedot palstoilla aivan äskettäin.
Ainoatakaan huomautusta ei tullut tuolloin kuten ei aiemmin eikä sen jälkeenkään.
Meilaa herjani
Kirjoittanut: Peer G. 28.9.2006 klo 02.25
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
Saatte aikaa 30.9.2006 klo 24.oo.
Kerron seuraavana päivänä montako huomautusta tuli mihinkin laatikkoon.
Henkilöyttänne en julkista.
Toivon luottamuksellista keskustelua puolin ja toisin.
En ole saanut milloinkaan ainoatakaan perusteltua ja yksilöityä huomautusta tai korjausvaatimusta ainoaankaan viestiini, joita sentään olen kirjoittanut näillekin palstoille
useita kymmeniätuhansia ja palstalaisetkin lähettävät joskus jopa toistasataa viestiä meilaten, käyn mesessä ja muilla foorumeilla melkoista keskustelua.
En kerro tätä leuhkiakseni vaan tiedoksi etten parhaalla tahdollanikaan ennätä vastaamaan aina.... Joskus minullakin on huono päiväni.
- Siis "joskus".
Sinuun törmää siellä sun täällä.
www.ennenjanyt.net/
Että, olisit pysynyt normaalina aktiivisena pölhönä näillä areenoillla.
Epämääräiset kehuskelutarjoukset huitaisen toistaiseksi samaan tunkioon kuin vaippamainokset.
Että mielenkiintoinen tarjous? Kenen mielestä?
En tiedä miksi vastaukseni sinulle poistettiin.
Minulle on muodostunut käsitys, että olemme täysin eri junissa. Kumpi meistä on oikeassa ei ole minun asiani päättää eikä ratkaista.
Samaan vaunuun emme ilmeisesti ainakaan sovi.
Sinun mahdollista tarjoustasi en ota edes käsittelyyn.
Sinä saat olla asiasta minun puolestani lakeijoinesi ihan vapaasti täysin omaa mieltäsi.
käskit hänen suksia suohon!
Jo Väinämöinen lauloi Joukahaisen suohon vain laulamalla!
Ku en poistettua nähnyt. Olettaisin vaan, että vastineesi oli täysin perseestä.
Se millainen käsitys sinulle on minusta tullut lienee yhtä oikea kuin toinenkin.
Minä kuljen kuuden junassa ja luulin, että varttia vaille viiden vuorossa ei olisi ketään, mutta onneksi kerroit, että on. Ei tarvitse omahyväisten puutteesta heidän vuoroaan perua.
Josko minulla on lakeijoita, niin sittenhän minun ei tarvitse itseäni keskusteluissa kehuskella milloin milläkin nimimerkillä.
Mutta jatka vaan. Kirjoituksiasi on hupaisaa ja mielenkiintoista seurata. Niissä on silloin tällöin paljon enemmän asiaa sekä ajatusta kuin täällä möyryävillä nigandereilla yhteensä.
Oletko sinä myös se poromies. Lomalle pitäisi päästä. Lasketteluun en enää uskalla kun kolmas selkäleikkaus edessä, laittavat kuulemma rautaa tuonne nikamien väliin ja palasen lonkkaluusta.Onneksi olen HYKsin potilas jossa on Suomen parhaat lääkärit. Ihmettelen vain sitä'että leikkaava lääkäri on neurokirurgi joka leikkaa pahimmat aivopullistumat ja aivoverenvuodot. Se soitti mulle ja sanoi että ole todella turvallisella mielellä, koska kukaan ei ole halvaantunut hänen hänen hänen kättensä töiden jälkeen.
En halua kertoilla palstakeskusteluissa yksityisyyteen kuuluvista asioista.
Laitahan meilaten. skypeillen, meseillen, netmeetingein, soitellen....
Tämä tiedoksi myös muille. Palaute puheenvuoroista käy rekattujen kesken kun "kerro kaverille tästä ..."
sitten vain [email protected] ja lähettäjäksi oma meiliosoite niin asia hoituu...
ees mithän sukuva.En ainakhan tunne näöltä.
- Ei oo,
ei tuu
eikä tilata.
Kellaris olis,
muttei haeta !
nikkisi galleriasivun kanssa ja syy on mikä?
"Tämä Galleria-sivu on suljettu asiattoman sisällön vuoksi."
En ole saanut minkäänlaista tietoa - huhupuheita vain.
Olen poistanut linkin, joka joissakin kuulemma herätti närää - toivon profiilini palautumista
paikalleen. Yhteyttä ottaneet ovat päinvastoin kiitelleet profiilisivujeni titetoja ihan poikkeuksetta - valituksia ei keneltäkään.
Nämä huru-ukot ja mummot ovat kokonaan oma lukunsa.