Niin mites olis venäjällä halvalla myynnissä kyseinen ase, liekkö vaikea saada luvat jos kerää aseita, vai pitääkö pitää laittomasti? Mukava olis myös pärryytellä hiekkakuopalla.
http://www.israeli-weapons.com/weapons/small_arms/uzi/Uzi-Micro.html
Micro-Uzille luvat?
4
1135
Vastaukset
- jottatuota
laittomasti kannattaa hommata. Maksat jollekin turistille joka sen tois sulle vaikka lappeenrantaan. Eipä noihin oikeen lupia meinaa kun kymmenen vuoden suunnitelmalla saada ja sittenkin voivat ampumakieltoa lykätä.
- -Undulaatti-
kapakkarähinöissä.
Kyllä ois kaupungin kingi ,jos tommonen ois. - ase.
Otappa yhteyttä [email protected] niin keskustellaan lisää.
- rahalla ja mistä
tahansa.
Legenda lentää ja tarina elää.
Mutta himpun verran epäilen tollasen lelun saatavuutta Venäjältä, vaikka Iipot ovatkin kauppakansaa niin asekaluston siirtyminen sieltä Venäjän suuntaan on uutta, toisinpäinhän on kauppa käynyt ainakin virallisten kanavien ulkopuolella.
Aivan mitään tekemätön lelu.
Ja perustelut:
Älytön tulinopeus 1700 latia per minuutti
Koko on niin pieni että pitäisi käsitellä jo kuten pistoolia ainakin perä taitettuna, mutta siinä taas koko, tähtäimet ja paino on hankala.
Perä auki taas käsiteltävyys paranee kuten pistooliin kiinnitetyllä perällä.
Ase on häiritsevän lyhyt tukikättä ajatellen.
Onkos näitä näkynyt millään vakavasti otettavalla organisaatiolla, ei, syyt tuli jo edellä.
Keräilyllisesti tietenkin ihan jees, ei se ole potentiaalisesti sen vaarallisempi kuin haulikko tai pienoiskivääri.
Amerikkalaisten tapaisia median luomia massamurhaaja friikejä ei ole Suomessa, ja jenkeissäkin ne hölmöt olisivat saaneet paljon pahempaa jälkeä puukoilla, koska ei se ole ratkaisevaa paljonko ampuu ohi.
Jos haluaa paljon pauketta niin voi ostaa uutenavuotena vaikka papatteja tai pikkukiinalaisia muovikassillisen. Ei tarvitse miettiä lupateknisiä asioita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860
Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli349198"Mä elän vieläkin"
Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn273676Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman
Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi452230Pate Mustajärvi on kuollut
Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html1042061Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan
Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on171870Miten ikinä kelpaisin sulle
Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait121475Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää
Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.241308- 711197
Esko ja Martina viettävät joulua
Entisen avioparin joulunvietto on ylittänyt IS uutiskynnyksen168896- 67825