MP3 DVD'ltä autosoittimessa?

Soittaako kaikki DVD autosoittimet mp3'sia DVD'ltä
jos soittimessa on mp3 toiminto. vai pitääkö olla
joku mp3 giga toiminto, että soi. Tarvin tietoa että
uskaltaa tilata netistä.
4616
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Soittaako tämä vehje MP3'sia DVD'ltä:
PYLE PLDVD-198 DVD_CD_MP3_Radio
# 4 * 40W Vahvistin
# PAL/SECAM DVD
# DVD-Video, DVD-R, Video-CD yhteensopiva
# CD, CD-R ja MP3 yhteensopiva
# Sis.menot: 1xVideo ja 2x Audio
# Ulostulot : 2xVideo ja 1xDigital-Audio-Coax
# Esivahvistimen ulostulot: 2xFront/2xRear/1x Sub
# RDS-Viritin 18 muistipaikalla
# Saksankielisellä valikolla
# Aluekoodi 2 (Kattaa myös suomen)
# Irroitettavalla etupaneelilla
# Mukaan tulee myös kaukosäädin!
id3 tag???

Äänestä
  • Ensinnäkin sanoisin että jos laitteen nimi on "PYLE" niin unohda koko juttu.

    Toisekseen tuossa on featurea sen verran että olisi helvatin omituista jos tuo EI soittaisi mp3:ia DVD:ltä mutta spekseissä ei todellakaan sanota noin vaan mp3-toisto on niputettu samaan sarjaan CD ja CD-R tuen kanssa.

    Jos siis haluat pelata varman päälle, löytyy kaksikin syytä jättää tuo verkkokaupan hyllyyn.

    Äänestä

Jos uudessa autosoittimessa on DVD-tuki niin kyllä se soittaa myös mp3:et levyltä.

Halvimmat DVD:ltä mp3:ia soittavat autohanurit löytyvät tällä hetkellä JVC:ltä jos ei noihin kaukoidän WingWong-merkkisiin leluihin halua sotkeentua (suositeltava taktiikka)

Myös Blaupunktilla on mallistossa pari suht järjellisen hintaista laitetta joista halvin on kyllä ruma kuin perkele.

Muuten tunnetut merkit on näköjään yllätetty ns. housut kintuissa eikä noin alkeellista perustoimintoa kuin DVD-tukea löydy kuin jostain käsittämättömän hintaisista huippumalleista.

Tämä siis samalla kun tietokoneen DVD soittimet maksavat 39€ ja jokaisella on varmasti ainakin varmuuskopiot musasta DVD levyillä.

PS monet uudet soittimet saattavat sisältää USB-muistitikun liittimen tai paikan jopa useammalle SD-kortille (esim. VDO). Ei tuollainen parin gigan USB-tikku tai SD kortti maksa enää mahdottomia ja sitä on paljon mukavampi käsitellä kuin DVD-levyjä.

Äänestä
  • samaan kastiin kuuluu jj-tuonnin räpellys,mut se on vielä kalliimpi.
    Outoo siinä on se et sillä ei oo ollenkaan merkkiä :D
    muuten,niitten soittimet tulee vcan electronicsilta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Heisu kirjoitti:

Soittaako kaikki DVD autosoittimet mp3'sia DVD'ltä
jos soittimessa on mp3 toiminto. vai pitääkö olla
joku mp3 giga toiminto, että soi. Tarvin tietoa että
uskaltaa tilata netistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu