mul on ulkonäkökompleksi.näin alkuun ajattelin ilmottaa.pakko meikata koko ajan,että oisin kaunis.ja sitähän mä olen.171cm pitkä,kiintee ja upee vartalo,sopivan kokoset rinnat,ihanat kiiltävät tumman ruskeet ja pitkät hiukset,hyvä peppu...ja mun kauniit kasvot!perääni aina tuijotellaan ja vihellellään...on elämä rankkaa.nii kysymyshän oli että kuin moni mies(vain hyvännäkönen)ottais mut...aika moni veikkaisin...ps.keskiarvoni koulussa viimeksi 8.9..ei siis mikää tyhmä pää!
unelma muija...?
kaunis brunette
192274
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
tiedä ny sitten oonko hyvännäköinen vai en, mutten välttämättä ottais sua jos et uskalla missään liikua ilman pakkelikerrosta. Eihän sitä kukaan jaksa aina odottaa tuntitolkulla ku neiti meikkaa et pääsis johokki lähtemään.
Mä en ottais sua. Sä vaikutat pinnalliselta teini-idiootilta...nuo asiat mitä itsestäsi luettelit ei paljon paina.
..kuulostaahan toi hyvältä.. mutta meikillähän sä sen ulkonäkös teet joten toisaalta toi ei kuulostakkaan hyvältä!
Itserakkautta sulta ei ainakaan puutu..
oishan sua varmaan ihan kiva panna mut enpä usko että noin itserakasta likkaa jaksais pidemmän päälle...
siinä kaltaisensa vastaus itsekkääseen kysymykseen! ja mistä kukakin tietää onko sun mielestä hyvännäkönen vai ei?
tuottaa pettymyts, mutta tulet vielä huomaamaan että tässä maailmassa on tuhansia sua paljon kauniimpia naisia. Sellaisia täydellisiä kaunottaria, joilla on pelkkää säärtä enemmän kuin sulla pituutta.Ja joilla on täydellisempi vartalo, kauniimmat rinnat ja upeampi kasvojen luusto. Sellaisia naisia, joita et ehkä nyt osaa kuvitella olevankaan. Ja niiden seurassa huomaat olevasi se seinäruusu, tavallinen tallustaja jota kukaan ei niin kamalasti huomaa tai ainakaan kuolaa.
Ja tulet järkyttymään huomatessasi, että nämä kauniit kauniit naiset eivät edes tarvitse meikkiä, vaan tulevat esille luonnonkauniina, sen näköisinä kuin he luonnostaan ovat. Ja niin yhdenkään miehen ei tarvitse pettyä seuraavana aamuna, kun se edellisillan kaunotar riisuu maskinsa pois.
Kuulostaa ehkä julmalta, mutta juuri näin useimmille sinun kaltaisillesi pikku kaunottarille käy. Että tulee iso maailma vastaan ja sitten se oma naama ei olekaan kaiken keskipiste.
Siis kehitä ennemmin sitä sisäistä kauneuttasi, vaikka kliseeltä kuulostaakin.Sillä todellinen suuren luokan kaunotar on se, jonka kauniin kuoren alta loistaa kaunis sydän.
Hyvä Mayday! aivan upee vastaus! nostan hattua sulle ja toivon että brunetti oppii jotain...
Kauneus on katsojan silmässä. Joku tyttö voi olla minun mielestäni kaunis, mutta kaverini mielestä taas ei kovinkaan kummoinen, ja päinvastoin. Nuo ominaisuudet mitä itsestäsi kuvasit, eivät välttämättä takaa miesten enemmistön ihailua. Maailma kun on täynnä kauniita naisia... Panoseuraksi varmaan kelpaisit, siihen kun riittää ulkokuori.
kun en oo nähny sua.
No tolla viestillä ainaki tyhmyytes näytät :D Et ei siihen paljo keskiarvot vaikuta...
"että oisin kaunis.ja sitähän mä olen."
"kiintee ja upee vartalo,sopivan kokoset rinnat,ihanat kiiltävät tumman ruskeet ja pitkät hiukset,hyvä peppu...ja mun kauniit kasvot!perääni aina tuijotellaan ja vihellellään..."
Hei kokeiles heiluttaa sitä päätäs... Joku noussu päähän.
No mutta toi ny varmaanki oli vitsi, et heh heh.
pakko tän on olla vitsi...pa-kko.
Mä tiedän, että tää oli vitsi, mutta silti pakko kommentoida. Ihan vaan että opit ilmaisemaan itseäsi seuraavassa pilaviestissä paremmin.
Elikkä, kirjotit että sulla on ulkonäkökompleksi ja joudut meikkaa että olisit kaunis. Heti perään sanot, että niinhän sä ootkin kaunis ja sitten alat kehuu ittees. Ei ei ei, toi ei toimi. Jos sulla on kompleksi, sä et pidä ittees kauniina. Ja jos joudut meikkaa ittes kauniiks, et pidä ittees kauniina.
Toi teksti kuulosti ihan jonku jakomielitautisen kirjottamalta. "mä olen ruma, muta kaunis" :)
Viisaus ei ole koulun keskiarvossa, vaan korvien välissä. Mut siellä sul saattaa olla jotain muuta. Tyhmyyttä on kerskuminen ja sitä sulla riittää. Jos vaihteeksi heittäisit peilin roskiin ja miettisit vähän. Se ei ole liikaa vaadittua. Vai onko?
Mikä sun pointti oli? Kuhan hämäät..
Etkö sä muuta todellakaan keksi.Meneenkö elämä vähän huonosti? voi raukkaa
Keskiarvolla ei ole paljoakaan tekemistä oikean älykkyyden ja viisauden kanssa. Sitäpaitsi, itseensä tyytyväinen ja kuvaukseen sopiva henkilö tuskin kysyisi tuollaista.
Kuulostit tai no paremmalta ku hyvältä, itselläni nuo perseet ja tissit ei paljoa merkkaa en väitä ettenkö katso jos tulee kaunis pari tissejä tai kiva bepa vastaan, mutta ottaisin sinusta sen version joka käyttää aivoja.
Vaikutat aika itsekeskeiseltä ja -rakkaalta, tyhmältä ja hemmetin pinnalliselta. Koulussa voi menestyä tyhmänäkin, jos vain opiskelee riittävän ahkerasti, omaa hyvän muistin sekä keskittymis- ja sisäistämiskyvyn. Toisaalta henkilö, jolla on normaalia korkeampi älykkyysosamäärä, voi pärjätä koulussa ihan keskinkertaisesti. Ja älykkyyttä on montaa lajia; korkea älykkyysosamääräkään ei tarkoita, että olisi joka suhteessa älykäs.
...vaikka ammatiltas miesten viihdyttäjä,
eiks neki peitä ittesä et ne näyttäis kauniilta, mut kuka niihin vois rakastuu? Kun paljastaa kaikki kortit alus, ni unelmamuija on sitte joskus myös unelma kimmakaveri.
Hei ihmiset tää koko juttu on vitsi, kukaan ei voi olla noin täynnä omaa tavaraa.
koulumenestys ei mittaa älykkyyttä...