Mistä Haapavedellä voi saada töitä. Asiallisia vinkkejä!
Mistä Haapavedellä töitä?
työtön...
81004
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
esim.valiolta,puukalusteelta,suodatintehtaalta,betonimestareilta,suomen rakennustuotteelta,acronikilta,pohjolan maidolta,lomatoimistolta,vapolta,turveurakoitsijoilta ym.nämä on ainakin ottaneet lähiaikoina työntekijöitä.Kyllä nykyään saa töitä jos kelpaa eikä ole nirso.siivoojille on myös töitä.ja rakennusmiehistä on puute.
mitään varamiespalvelu tyyppistä työn välittäjää.Meillä päin saa aina sen kautta hommia.Ja palkka voi olla jopa parempi kuin "emoyhtiön"kautta suoraan.
välittävät ainakin siivoojia ja rakennustyöntekijöitä.Mutta kyllähän se on vihonviimeinen työpaikka,ne varamiespalveut meinaa,en mä ainakaan niille töihin menis ja niitä rikastuttaisi, ennemmin perustaisin oman firan.
esim.opiskelijoille ja väliaikaisina työpaikkoina toimivat mielestäni hyvin.Eikös se ole kuitenkin niin että ,olet sitten välittäjän taikka suoraan töissä niin aina teet töitä vieraalle.Samanlailla rikastutat aina työn tekijänä työnantajaa.Ainahan olisi itselle paras perustaa oma yritys taikka vaikka toiminimi ,mutta riskit kasvavat jos ehkä ansiotkin..
Oon kysynyt vaikka mistä töitä Haapaveeltä saamatta mitään ja koulutustakin on yllin kyllin, paperit kiitettävät, työntekijänä oon suorastaan työnarkomaani, että kaksi vuoroakin on tullut joskus tehtyä putkeen.
Haapavesi kuuluu Ylivieskan alueeseen kysyessä töitä Varamiespalvelun kautta. Hakee netin kautta Varamiespalvelu.fi, että siellä voi tehdä työhakemuksen. Olen kuullut, että palkka on alin mahdollinen.
Luuletko olevas kova duunari jos teet kaks vuoroa putkeen?
Mä oon toki muissaki hommissa hyvä.