Estääkö

seksuaalisen elämän, siis pitääkö seksi jättää varmuuden vuoksi elämästään jos on todettu rytmihäiriö (mutta ei siis senkummemmin tutkittu)

bum..bum..bum...BUM BUM...bum..bum..bum..
2305
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eihän toki seksielämää tarvitse kokonaan lopettaa. Pitää vain ottaa hieman rauhallisemmin ja nauttia pitkistä hyväilyistä ja etsiä sellaisia asentoja, joissa ei kauheesti rasitu ja jotka tuntuu hyvälle.
Eli *silmän isku* oikein hyviä hetkiä sinulle ja kumppanillesi.

Äänestä

suurimmalla osalla kai on jonkinlaisia rytmihäiriöitä joista suurin osa vaarattomia ja jos ei ole tutkittu niin vaikea sanoa onko vaarallista vai ei. asennollakin on seksissä merkitystä rasittavuuteen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rytmihäiriö 30v:lla kirjoitti:

seksuaalisen elämän, siis pitääkö seksi jättää varmuuden vuoksi elämästään jos on todettu rytmihäiriö (mutta ei siis senkummemmin tutkittu)

bum..bum..bum...BUM BUM...bum..bum..bum..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu