On niin vaikeaa nykyään olla yhden likan kaveri. Tapasin tämän likan opiskelun yhteydessä. Oon kertonut hänelle olevani järkyttävän ihastunut häneen. Hän kai pitää minusta mut hän ehti aloittaa seurustelun toisen kanssa vähän ennen kuin kerroin asiasta:( :( :( Olemme nyt vain ystäviä mut näemme lähes joka päivä opintojen parissa ja tulemme niin loistavasti toimeen.. Mun on vain niin vaikeaa olla pelkästään hänen ystävä... Näen sen ihanan likan joka päivä, juttelen hänelle joka päivä mikä saa minut niin hyvälle tuulelle. Tiedän kuitenkin etten koskaan voi häntä saada:( :( :( :( Se tuhoaa minut sisältä aivan täysin. En halua toisinaan elää mut jatkan ainoastaan sen takia että saan nähdä hänet joka päivä.. Mitä tässä tilanteessa voi tehdä??? Tunteet järkyttävän sekaisin.
vain kaveri:(
so sad
2733
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
*DUMP THAT BiTCH!*
Jos hänellä on poikaystävä ja sanot että hän on kai pitää sinusta. Kyllä sä huomaat jos hän rakastaisi sinua. Älä vaan sano että sulle riittää pelkkä tykkääminen?
Miksette sitten voisi olla hyviä ystäviä vaikka loppuelämänne. Uskollisia ystäviä on todellakin harvassa. Minullakaan ei ole ainoatakaan, jokainen ystäväni on ihan eri aaltopituudella, mutta syy on varmasti minussa.
Ja mistäpä tiedät mitä vielä voi tapahtua?
Henkilökohtaisesti kyllä epäilen, että hän haluaa pitää sut vain ystävänä, sillä omasta kokemuksesta voin kertoa, että mullakin on ollut parhaimmat ystävät miehiä. Juuri niitä uskollisimpia ystävät, kunnes yrittivät enemmän eli ei kannata, jollet halua menettää ystävää.