Mikä avuksi kun kaksi kuukautta vanha vauvamme saa ilmavaivoja jokaisesta kaupan korvikkeesta ja pulauttelee todella paljon. Vatsa toimii kyllä joka päivä. Olemme kokeilleet rela tippoja ja tavallista gefilus maitohappobakteerivalmistetta. D vitamiini tippojakin olemme jättäneet antamatta mutta ei helpota joten olemme jatkaneeet antamista.
Vastaukset 5
- korviketta
Mikset imetä?
Parempi tapa monesta syystä.- Äippä
korvikkeen käyttöä "arvostellaan"? Syynsä kullakin, miksi sitä aina tänne ynnäämään?
Jollain ei yksinkertaisesti (kaikesta yrityksestä huolimatta) tule maitoa, muista syistä puhumattakaan.. - apua
Imettäisin jos olis mahdollista!
- Miuku75
apua kirjoitti:
Imettäisin jos olis mahdollista!
Mulle lääkäri sano että voi pullostakin antaa rakkaudella maitoa. Ei ole sen huonompi vaihtoehto, kuin imetys. Ja uskon että jokainen varmasti tekee parhaansa oman vauvan eteen...Turha sitä on ketään arvostella, kun ei imetä. Jokaisen oma asia!!
- maitohappobakteereista,
mutta ei Lactobasillus GG.stä. Ote alla olevan linkin testistä, "Lääkärisi voi suositella sinulle Lactobasillus GG (=mm. Gefilus) maitohappobakteeria, joka joillekin ainoastaan lisää ongelmia!"
http://personal.inet.fi/koti/haistahome/Kosteusvauriohome-Miten toimin.htm#Maitohappobakteeri
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1202452Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401622Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha6531066- 106993
- 71972
- 98926
- 48885
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk81749Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik33736- 71718