Mikä avuksi kun kaksi kuukautta vanha vauvamme saa ilmavaivoja jokaisesta kaupan korvikkeesta ja pulauttelee todella paljon. Vatsa toimii kyllä joka päivä. Olemme kokeilleet rela tippoja ja tavallista gefilus maitohappobakteerivalmistetta. D vitamiini tippojakin olemme jättäneet antamatta mutta ei helpota joten olemme jatkaneeet antamista.
mikä avuksi?
5
1032
Vastaukset
- korviketta
Mikset imetä?
Parempi tapa monesta syystä.- Äippä
korvikkeen käyttöä "arvostellaan"? Syynsä kullakin, miksi sitä aina tänne ynnäämään?
Jollain ei yksinkertaisesti (kaikesta yrityksestä huolimatta) tule maitoa, muista syistä puhumattakaan.. - apua
Imettäisin jos olis mahdollista!
- Miuku75
apua kirjoitti:
Imettäisin jos olis mahdollista!
Mulle lääkäri sano että voi pullostakin antaa rakkaudella maitoa. Ei ole sen huonompi vaihtoehto, kuin imetys. Ja uskon että jokainen varmasti tekee parhaansa oman vauvan eteen...Turha sitä on ketään arvostella, kun ei imetä. Jokaisen oma asia!!
- maitohappobakteereista,
mutta ei Lactobasillus GG.stä. Ote alla olevan linkin testistä, "Lääkärisi voi suositella sinulle Lactobasillus GG (=mm. Gefilus) maitohappobakteeria, joka joillekin ainoastaan lisää ongelmia!"
http://personal.inet.fi/koti/haistahome/Kosteusvauriohome-Miten toimin.htm#Maitohappobakteeri
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2072814Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 66968
Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies119962Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait267942Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka317909Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k505852Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22758