Kestääkö keliakiavasta-ainekokeiden valmistuminen tosiaan 2 viikkoa??Sain työterveydestä lähetteen,mutta terkkari sanoi,että kestää 2 viikkoa!Ja apteekeista loppuneet kaikki kotitestit:(
Huomenna
kokeisiin
3428
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Riippuu labrasta. Mulle luvattiin 4-5 päivää, kesti kuitenkin sen 2 viikkoa. Sinänsä ihme homma kun kotitestin tekee parissa minuutissa.... yhtä luotettavia kuulemma.
myös kaksi viikkoa. Kävin kokeissa TYKS:ssä. Sisko taisi saada vastaukset reilussa viikossa, kun kävi YTHS:llä. Kyllähän se riippuu myös lääkärin aikataulusta eli siis milloin on vapaita soittoaikoja. Ei lääkäri varmaan heti saman tien rupea potilaalle soittelemaan, kun lab.vastaukset tulee.
Mulle lääkäri soitti ensin 2 kertaa turhaan ja sitten kolmannella kerralla oli vasta ne vastaukset tulleet...