Ja ikinä en tule maksamaankaan..
Ikinä
En maksa
8964
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Oishan se tylyä kieltäytyä maksamasta ja sitte selviäis ettei kyseistä veroa ole peritty 10 vuoteen...=)
Täällä peritään ja melkein rankenmalla kädellä..
Kai tajuat, että maksamattomat verosi maksatetaan meillä rehellisillä kunnon kansalaisilla. Kyllä olisi aika laittaa kaikki siipiveikot kuriin.
Meillä ei ole maksettu koskaan eikä tulla koskaan maksamaankaan.
Täysin järjetön ajatus MAKSAA PERHEENJÄSENESTÄ!
Nyt lähti verottajalle tietoa, että voivat IP-osoitteen perusteella täältä laittaa tutkinnan veronkavalluksesta käyntiin. Rapsut tulee olemaan RAJUT. Niinkuin pitääkin! VEROT ON MAKSETTAVA!!!! Sillä sipuli.
Ei voi kauhalla vaatia jos on lusikalla annettu,
näin se vaan on näköjään.
Joo, ei noilla veronkiertäjillä tosiaan paljon päätä pakota. Tosiaan häikäilemätöntä touhua, jossa sitten meidät rehelliset laitetaan maksumiehiksi.
Kerro hieman tarkemmin kuinka tuo mekanismi toimii? Siis, jos jätän koiraveron maksamatta, niin kuinka se tunnistetaan ja kohdennetaan maksettavaksi vaikkapa sinun verotuksessasi?
Koiraverohan ei toimi aiheutamisperiaatteen mukaisesti. Veron tuottoa ei kohdenneta kustannuksiin, joita koirasta syntyy.
Koira kuluttaa elinkaarensa aikana paljon erillisia hyödykkeitä ja palveluja, mistä johtuen omistajat maksavat arvonlisäveroa sangen suuria summia. Tämä kaikki lisää työllisyyttä sekä verokertymää. Koirien ja ylipäätänsä lemmikkien lukumäärä kasvattaa hyvinvointia Suomessa ilman perusteetonta veroakin.