Pakkanen on tulee pian lasitetulle parvekkeellekin. Nostin jo belaguun sisälle. Mitenkä sen saisi säilymään talven yli kevääseen? Valoisaa viileää tilaa ei ole kerrostalohuoneistossa.
Kellarissa on lämpö 10 - 15 C paikkeilla ja pimeä.
Kannattaisko tuota koittaa? Koska vien kukan kellariin. Vielä täydessä kukassa, nuppujakin. Ja ihan vehreä. Pitääkö kastella? Koska tuon kukan takaisin lämpimään valoon?
Selveiskö talvesta keittiön pöydällä itäikkunalla huoneenlämmössä?
Belargoonin talvisäilytys
kerrostaloasukki
2
2327
Vastaukset
- tarvitsee valoa vähän
Parikymmentä vuotta ole kasvattanut samoja vanhoja pelakuita ja paras paikka talvisäilytykseen on viileä ja hieman valoisa paikka. Siinä ikkunalaudallakin varmaan säilyisi. Kannattaa otta heti tammikuun lopussa pistokkaita juurtumaan jos emä kuolee.
- Aloittelija.....
Siirsin mökillä pelargoonit sisälle viileään talvisäilöön. Mieten kastelun kanssa talven aikana? Kiitos jo etukäteen vastauksesta :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 542768
- 612611
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p302128- 631907
- 551885
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa341597Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41935Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit111857Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.123839Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit37814