Kävinhän se minäki äänestämässä. Äänestinpä semmosta tosi miestä, joka on asiallinen ja asioista perillä jo ennestään, ei mikkään satunnainen matkailija.
Kyllä sinäkin löyvät hänet listalta.
Kyllä sinäkin löyvät hänet listalta.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 32 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
harrastuksesta tunnettu?
Kyllä hän on uskovaisen kodin kasvatti, mutta ei kuulu ry-ryhmään. Kokemusta omaava, maltilliseksi ja järkimieheksi sanovat muutkin kuin saman valitsijayhistyksen porukat. (Ei ole horisko.) Löydät hänet kyllä.
Enpä kerro enempää, ko täällä ei saa kettään mainostaa.
on just näitä oikeita ihmisiä.
kaukana kepuleista .
kiinteistöistäkin huomaa samoin hautausmaasta että rahaa ei ole. Onko hän myös talousmies?
talous mies ja luonto ihminen ei saastuta
käyttää polkupyörää talvellakin
käydä vetäsemässä punaista viivaa, käy pian kuin Ryysyrannan Joosepille!
On talousmies. Seurakunnan talous on saatu tasapainoon jo viime vuonna, mutta niukasti on elettävä. Kiinteistöistä pidetään huolta. Kirkon arkkitehtoonisen katon kuparipellit tahtovat talven aikana ratkeilla. Niitä korjataan lähes joka vuosi erikoisammattifirman toimesta.
Niin, et löydä tuota ehdokasta vasureista....
Pitäisköhän minun mennä ehokkaaksi niin löytyis meijänki listalta talousalan ammattilainen.
hautausmaan kunnostukseen, onko arviotakaan?
Siinä ei pikkurahat riitä.
Olen jo äänestänyt,en hae täältä neuvoja.
KÄYDÄ ÄÄNESTÄMÄSSÄ!!!! On tärkeää, että kaikki äänestävät!
äänestämässä ettei kitisijävalittajat pääse valtaamaan kirkkoa.
Vaan kun tuli erottua tuosta teidän
kolhoosista vuonna 1973
Ennakkoäänestysaika pääsi loppumaan, mutta vielä ehdit äänestää kirkossa ensi sunnuntaina klo 11.30 - 20.00. Näin turvaat mielestäsi oikean henkilön pääsyn kirkkovaltuustoon.
Hyvää pyhäiltaa Sinulle ja perheellesi!
Toivottaapi seurakunnan jäsen
Kirkkoon siis sunnuntaina äänestämään klo 11.30 - 20.00 välisenä aikana. Vaalit kun pidetään, demokratia toteutuu, myös seurakunnassa.
Ei pääse kyllä unohtumaan. Täällä muistuttajia riittää....
näitä muistuttajia ja intoilijoita riittääkin,mokomankin asian takia.
vahvaa.
Kipase sinäkin vaan äänestään vasureita.