mia mia mia

mia on hyvä tyyppi ja ansaitsee voiton koska sillä on kuuluisa suku ja se on niin kaunis ja kielitaitoinen, mia voittoon!
9529
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

voidaan olla montaa mieltä. Mikäs se Waldo´s peoplen uutuuskappale onkaan?

Äänestä

mia voittoon, niin pääsee nenän leikkaukseen.

Äänestä
  • On pokkaa haukkua, "onko sulla varaa" ja "toi ei käy yhtään sun tyyliis" tapaan! Tämä ei ole legenda, itsekin sain samanlaista HUONOA palvelua liikkeessä!

    Meni heti samalla maku Miaan kun näin sen kanalinnun studiossa, että ei voi olla Mian äiti.

    että sorry vaan Mia!

    Äänestä

Kutsutko sitä kielitaitoisuudeksi jos osaa englantia ja omaa äidinkieltään??
TYHMÄ!
Nykyään suomalaisten kuuluisi osata vähintään englantia ja ruotsia.

Ja huono perustelu Mian voitolle, jos on rikas suku, niin miksi tarvitsi lisää rahaa?

Ei ole mitään Miaa vastaan, vaan sinun tyhmiä viestejäsi.

Äänestä

Hyvä tyyppi, kaunis, kielitaitoinen...??? Siis kenestä on puhe???

Mia on todella ruma nainen. Ihme, ettei nuori nainen ole tehnyt mitään perunanenälleen, joka on todella huomiotaherättävän kaamea. Lisäksi hän on todella tyhmä, yleissivistys täysin olematonta. Kielitaitoa löytyy juuri sen verran kuin jokaiselta suomalaiselta peruskoulun läpäisseeltä.

Nyt kuvaan on tullut myös passiivisuus ja haluttomuus osallistua yhteisiin kilpailuihin ja tehtäviin. Tanssikilpailu oli Mialle mieleen, koska se on ainoa asia, josta hän pystyy nippanappa selviytymään.

Kuuluisa suku? Hmmm...jos melko tuntematon artisti ja Kaunarinäyttelijöiden Suomeen tuoja lasketaan kuuluisiksi, niin ehkä Mia sitten on kuuluisaa sukua.

Muita avuja häneltä ei sitten löydykään!

Äänestä

En nyt lähtis tollekaan linjalle.Mitä se mia niillä rahoilla tekee kun sillä on sitä jo muutenkin?
Voitto sellaselle joka tarvii oikeesti niitä rahoja!!!

Äänestä
  • Se pöljä joka tanssii seittemän tuntia syksyn räntäkelissä pihalla, voidaakseen varmasti viihtyä viikon talossa, jossa isot ihmiset paistaa ahteriaan kiukaalla voidakseen hangata sitä jääpalaan... ihan ansaitsee voittaa tuon pelleilyn.

    eiks ni?

    Äänestä

  • se jos kuka ansaitsee voittaa kirjoitti:

    Se pöljä joka tanssii seittemän tuntia syksyn räntäkelissä pihalla, voidaakseen varmasti viihtyä viikon talossa, jossa isot ihmiset paistaa ahteriaan kiukaalla voidakseen hangata sitä jääpalaan... ihan ansaitsee voittaa tuon pelleilyn.

    eiks ni?

    ei mia tiäksä ansaitse niit pelkäl tanssimisel niinku...eihän se muutankaan niinku tee mitään niinku oikeesti sillee hei.

    Äänestä

  • niinku oikeesti kirjoitti:

    ei mia tiäksä ansaitse niit pelkäl tanssimisel niinku...eihän se muutankaan niinku tee mitään niinku oikeesti sillee hei.

    Oletan että tuo viesti sisälsi taitavasti rakennettua sarkasmia, että tiiäksä niinku se ei silleen ollu totanoin ihan, niinku tiäksä tosissaan rakennettua artikulaatiota.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyl näin on kirjoitti:

mia on hyvä tyyppi ja ansaitsee voiton koska sillä on kuuluisa suku ja se on niin kaunis ja kielitaitoinen, mia voittoon!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu