Olen töissä Yleisradion kulttuuriohjelmissa ja etsin haastatteluun vakavasti nettiriippuvaista henkilöä. Haastattelu tehdään nauhalle Pasilan studiossa ja haastateltava pääsee tutustumaan kysymyksiin ennen haastattelua, eikä mihinkään sellaiseen kysymykseen tarvitse vastata mihin ei itse halua. Varsinainen ohjelma on noin 15 minuuttia ja raakamateriaalia olisi tarkoitus nauhoittaa noin puolesta tunnista kolmeen varttiin. Olen yleinsä varannut haastattelua varten noin tunnin studioaikaa kaiken kaikkiaan. Kerrothan hieman itsestäsi ja riippuvuudestasi täällä, ja voimme jatkaa keskustelua yksityisessä sähköpostissa.
Nettiriippuvainen radiohaastatteluun
Ylen Kulttuuritoimittaja
2
549
Vastaukset
- 234324234
Eiku kuule kerkiä juuri nyt: on hyvät keskustelut menossa... netissä.
- Mikael Junger
Avaa kuule jokin luukku jonne voi kirjoitella. Eikait kukaan niin tollo ole että alkaa itsestään jossain keskustelupalstalla kertomaan.
Mitä siitä maksetaan? Siis haastattelusta ja pitääkö olla omalla nimellään jne. Olet vähän epäuskottava.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1028182Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m997466Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot855624Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,885606Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1184801Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1252568Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys592475Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e71431Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71414Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa501274