Onko muita nimenomaan varttuneille suunnattuja keskustelupalstoja tämän lisäksi? Millä niistä kannattaa käydä jutustelemassa?
Muita keskustelukanavia
Aikuisille?
11849
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
olisi tiedosta kiitollinen. Sen lisäksi, onko tällaisia foorumeja, joilla voi kirjoittaa rekkaamattomana? Olen ollut muualla rekattuna, mutta en näe omalta kohdaltani siihen halua, enkä tarvetta.
IL on tuttu, joten sitä ei kannata ehdottaa. :)
Täällä saa 'turpiinsa' ja on muutenkin asiatonta kielenkäyttöä. Eri mieltä ei saa olla ns. rekatuttujen kanssa. Sisäpiiri määrää säännöt.
Sain vinkin aikaisemmin asiallisesta palstasta, mutta hukkasin sen. Olisiko ollut rauha&toivo, luulisin.
välttää.Ei mullakaan ole omaa rekkiä enkä rupiä sen kans resuamaan.Senku lotkottelemma näppylöitä ja otamma turpiin ku tulee.Ainahan se joskus keittää,mutta juossaan sitte vaikka pakkaseen toviksi.Ja soo viitare.
välttää.Ei mullakaan ole omaa rekkiä enkä rupiä sen kans resuamaan.Senku lotkottelemma näppylöitä ja otamma turpiin ku tulee.Ainahan se joskus keittää,mutta juossaan sitte vaikka pakkaseen toviksi.Ja soo viitare.
http://www.nakokulma.net
esitetty kysymys jo kesäkuussa ja vielä siihen vastaillaan. Ei tunnu kovin vilkkaalta keskustelupalstalta.
ei ole 2000:n vastauksen rajaa aihe johon viimeiseksi on vastattu nousee aina pintaan!
joku keskustelu nousee pintaan. Täällä sentään jutellaan joksenkin reaaliajassa verrattuna tuohon linkkiisi ja pidän sitä parempana asiana kuin lukea vastauksia johonkin kysymykseen, joka on esitetty jo vuonna 2004 !
JIPPIIllä oli aikoinaan eihe "Paras laulaja" jossa oli yli 4.000 vastausta kahden vuoden ajalta!
moni meistä olisi kiitollinen. Olen kohdaltani jo päättänyt, etten avaa tiettyjen nikkien avauksia. Mielenkiinnolla olen lukenut monien kommentteja, jopa vastaillutkin niihin, uskaltutunut jopa itsekin avaamaan keskustelua, tosin harvoin. Mutta on tosi turhauttavaa lukea toistensa haukkumista; olisi mukava vaihtaa mielipiteitä. Antakaa osoite!
http://www.goldenage.fi/ET-lehti/