Siis mikä näitä savonlinnalaisia oikein vaivaa, kun ei voi vähääkään auttaa apuatarvitsevaa? Jatkuvan lumisateen ja riittämättömän raivauskaluston vuoksi autoja juuttuu lumeen, mutta mitä tekevät ihmiset? Just, ei mitään ajetaan vain sujuvasti ohi, vaikka huomataan, että työntöapu olisi tarpeen..
Ja nyt ei tarvitse alkaa luulla, että vihaisin/halveksuisin/jne. savonlinnalaisia, sillä olen sellainen itsekin. Ihmetyttää vain mistä tämä käytös johtuu, vai onko se vaan sitä savolaista jäykkyyttä =)
Ja nyt ei tarvitse alkaa luulla, että vihaisin/halveksuisin/jne. savonlinnalaisia, sillä olen sellainen itsekin. Ihmetyttää vain mistä tämä käytös johtuu, vai onko se vaan sitä savolaista jäykkyyttä =)
Vastaukset 7
Vanhimmat
tuijottamista. Kun itsellä on kaikki ok, niin mitä sitä muista, kunnes ollaan itse ojassa ja tarvitaan apua. Ikuinen kierto...
2
Sellainen ajopeli, joka menee kuin tankki. Eihän sitä tarvitse ajaa kinokseen. Se on sitä järjen käyttöä...., meinaan minne autonsa ajaa.
Vahinkoja saattaa joskus sattua kenelle vaan, jopa sinulle (että omaan napaan kattelua)! Lisäksi kävikö mielessä, että opiskelijalla ei välttämättä ole varaa minkälaiseen tankkiin hyvänsä..
Vahinko voi sattua myös minulle. On se kuitenkin ennakoitavissa, minne autonsa ajaa.
v****ko sitä pitää kässäriä vetää joka mutkaan, jos ei osaa ajaa.
Mene jäälle harjoittelemaan ja sitten vasta prismalle driftaan, niin ei tarvii tiristä täällä.
kun satut kohille uso se mikälie tukkijätkä! Minä sanon, että sinä et ole tukkia nähnykkään. Saatana jos Kerdistä käyvään ostamassa halonhakkaaja paita nii heti ollaan olevinnaan tukkijätkä! LUE KALLE PÄÄTALON kirjoja niin tiijät on olla savotalla. Ei ollu heleppoo sillon PERKELE, ukkivainaakii yhellä jallalla kesät talavet hangessa kaulaa myöten puuta kaato, eikä valittanut. Töistä lähtiissään vielä juoksi hirven kiinni ja nylyki kottiin viemisiks HELEVETTILÄINEN SOIKOON. Nyt sie et ennää tule tänne palstalle IKINÄ YMMÄRRÄTKÖ IKINÄ, irvimään muitten vaikeuksille!!!
Mutten kyllä ole amista nähnytkään, vaan ihan puhdas lukiolainen, joka ei edes tykkää heittää kavereiden kans tontii..