Vaasan pilvenpiirtäjät

Vaasan korkeimmat talot on noin kahdeksan kerroksisia. Eli noin 20 metriä korkeita.

New Yorkissa korkeimmat pilvenpiirtäjät keikkuvat yli 400 metrin lukemissa. Ja kerroksia on päälle sata.

Että semmosta.
3383
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vaskiluotoon, niin tulis turisteja Vaasaan, ja moni sais asunnon meriala näkymällä.

Ja Mansikkasaari ja Vaasa pelastuis. :q!.

Äänestä

...että New Yorkissa on korkeampia taloja kuin Vaasassa? No,terävä havainto sinänsä,heh.

Äänestä

Suomessa ei kovin korkeita rakennuksia ole vaikka täällä säästytään maanjäristyksiltäkin eli mikähän on syy? Onkohan se siinä, että kesällä ja talvella on niin suuret lämpötilaerot, että sen vuoksi pilvenpiirtäjiä ei rakenneta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


keskustassa kirjoitti:

Vaasan korkeimmat talot on noin kahdeksan kerroksisia. Eli noin 20 metriä korkeita.

New Yorkissa korkeimmat pilvenpiirtäjät keikkuvat yli 400 metrin lukemissa. Ja kerroksia on päälle sata.

Että semmosta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu