lentokentän ladut jo hiihtokunnossa?

pääseekös siellä jo hiihtää?
13988
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

uutisissa oli että pääsee.

Äänestä
  • Tänään ainakin kello 15.00 yksi pimatsu juoksi suksineen siihen voiteluainekoppiin...
    On se kumma kun liikuntaa halutaan, mutta ei voi itse tulla "AUTOLLA" tarkistamaan tilannetta.
    Ota lumikola käteen ja mene tekemään naapurin mummon lumityöt. Saat itse siitä hien ja mummo hyvän mielen.

    Äänestä

Taas yksi uusavuton!!!!
Jumalauta, enne ainakin pääsi hiihtämään kun oli lunta mitä muuta vielä kaipaat... jotain mehupisteitä vai ........ ja suksien huoltopistettä kolmen kilometrin lenkillesi vai?

Äänestä
  • Reitti kutistunu kolemeen kilsaan ;) Ja sen saa hiihtää muuten useammankin kerran samalla kertaa ;)

    Äänestä

  • Lentokentän kirjoitti:

    Reitti kutistunu kolemeen kilsaan ;) Ja sen saa hiihtää muuten useammankin kerran samalla kertaa ;)

    Tietääkö joku onko Hopeavuoren reitti jo avattu?

    Äänestä

Lentokentänlatu oli ainakin eilen loistavassa kunnossa.Ihana aurinkoinen pakkassää ja maisema todella kaunis.Siellä oli tosi paljon hiihhtäjiä eikä taatusti kellään suupielet alaspäin.Mennään tänäänkin hiihtämään ja NAUITITAAN.Kiitos latujen kunnostajille.

Äänestä
  • on kyllä priorisoinu asiat persiilleen. Ensin laitetaan ladut kuntoon, sit vasta kadut.. voi saatana mitä touhuu.

    Äänestä

  • kaupunki kirjoitti:

    on kyllä priorisoinu asiat persiilleen. Ensin laitetaan ladut kuntoon, sit vasta kadut.. voi saatana mitä touhuu.

    Mites latukissa voi puhdistaa katuja.... notta terve!

    Äänestä

Miltäs ladulla näyttää tänään? Lunta tulee jatkuvasti ja mietin, ovatko ajelleet ladut auki. Vapaalla tyylillä pitäisi päästä menemään...

Äänestä
  • Näköjään on aika hiihtäjiä. Ota sukset mukaan, ja pyyhkäse kattomaan. Jos lunta on tullu 40 cm ni eiköhän siellä pääse menemään?

    Jos ei 7km jaksa mennä suksilla vähän huonommassa kelissä ympäri niin ei kannata paljon harrastella. Avutonta touhua.

    Äänestä

  • pena13 kirjoitti:

    Näköjään on aika hiihtäjiä. Ota sukset mukaan, ja pyyhkäse kattomaan. Jos lunta on tullu 40 cm ni eiköhän siellä pääse menemään?

    Jos ei 7km jaksa mennä suksilla vähän huonommassa kelissä ympäri niin ei kannata paljon harrastella. Avutonta touhua.

    No kyllä tuli käytyä. Sorry kun järkytin maailmaasi.

    Terveisin astmaatikko, joka ei voi lähteä liian rankalle lenkille, jos ei halua tuupertua matkalle.

    Äänestä

Moni on tähänkin saanut vastauksia "mene katsomaan, on se kumma kun halutaan liikuntaa, muttei viitsitä mennä katsomaan" jne. Melkeinpä huvittavaa - mitä se kenenkään napaa kaivaa, jos joku kysyy täällä latujen kunnosta? Miksi pitää vastata ollenkaan, jos ei tietoa latujen kunnosta ole?

Olisi ihan ideaali juttu, jos täällä voisi kysellä näitä ja jos joku sattuisi asiasta tietämään, kertoisi siitä muillekin. Eihän se kyseleminen sitä tarkoita, etteikö menisi itse katsomaan tilannetta, jos ei vastauksia tule! Liekö takana perilappeenrantalainen kateus - "kahlatkoot muutkin luistelusuksilla lumihangessa kun miekin tein niin".

Prkl. Taisinpa vetää saamastani vastauksesta herneet niin syvälle, että en kerro kenellekään, minkälaisessa kunnossa se latu sitten lopulta oli :D No, voin paljastaa, että lunta oli kyllä paikoin vähän liikaa luisteluun, mutta perinteistähän voi toki mennä loistavasti.

Äänestä

Onkos kukaan käynyt jo kokeilemassa? Itse olen muutamaan otteeseen lentokentän kiertänyt ja se on mielestäni moitteeton.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


karpaashit kirjoitti:

pääseekös siellä jo hiihtää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu