Hei!
Poikakaverin aiti on ostamassa minulle ionisoijaa koska saan oireita talossa, jossa haisee kamalalata imela;ta. eikai tuo ionosoija kuitenkaan itse ongelmaa poista, vaan lievittaa vaan sita ongelmaa? vai onko se ihan rahanhukkaa? kunnon tietoa jos jollakin olisi, oisin eri kiitollinen!
Ionisoija
5
1078
Vastaukset
- haittaakin
http://www.ilmalinja.fi/pdfesitteet/TUR_B016.pdf:
..myös ionisaattorit tuottavat otsonia..
Otsonisaattoreilla varustettujen ilmanpuhdistimien tehokkuus mitattujen suureiden osalta oli
samaa luokkaa kuin niiden laitteiden, joissa ei käytetty otsonointia. Koska otsoni on ihmisten
terveydelle haitallinen, tulisi otsonoinnin käyttöä välttää ravintoloiden aukioloaikoina. - hilkkaliisa
Se on ihan rahanhukkaa.
Se ei poista ongelmaa.
Ainoastaan kunnollinen remontti POISTAA ongelman.
Sinun paras hoitosi on pysyminen poissa homepaikoista. Jos sinulla on jo lääkityksiä, niin niitä ei saa jättää pois.
Oleskelu homeisessa tilassa pahentaa sairauttasi ja oireilujasi. - ajatus varmaan hyvä
Kokemuksesta kerron,vie hajun hetkellisesti eli peittää ongelman.Ionisoinnin hajukin voi olla ärsyttävä.
Jos voit pysyä pois ärsytksestä niin hyvä!
Lääkkeet eivät ole ratkaisu,vaan remontti.
Aina parempi mitä pidempään selviät ilman lääkkeitä,niin ei tule jatkuvaa kierrettä niihin.
Vältä viimeiseen asti kortisonia,siitä alkaa alamäki. - ei kannata
Imelä haju on merkki, jonka poistaminen hämää luulemaan, että ongelmia ei ole. Siksi ionisaattorin ostaminen voi olla karhunpalvelus kaikille. Ainoastaan remontilla saa asunnon kuntoon.
Voimakas ionisointi tiputtaa pölyt alas hetkessä. Ionisoinnin jälkeen kaikki pinnat pitäisi pyyhkiä tai imuroida hepa-suodattimella varustetulla imurilla. Muuten pölyt ovat kohta taas ilmassa.
Remontin jälkeen hyvin voimakas kertaotsonointi poistaa pinttyneet hajut ja desinfioi ilmassa olevia mikrobeja. - Anonyymi
Minulla on 3 kpl ionisaattoreita 1kpl aina huone ja kaikki sähköjohdot valkoisen pölyn peitossa sekä koristeesineet ja pöydän pinnat.
Pöly tykkää sähkölaitteista eniten,laitteen voi laittaa paikkaan jossa se voi olla etäällä yksin,toimii,
Terveysvaikutteista en tiedä,muttei se pahaakaan ole tehnyt terveydelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213600
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu303413Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt503371Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka513045Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222849Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod212608Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1142332MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142145Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1341370