Heips!
Mistähän voisi ostaa nokipannun kaffenkeittoa varten tollaeen lapinkotaan? Olen katellu jo aika monesta paikasta, mutten ole löytäny?
kitti vastauksista jo etukäteen.
Nokipannu
5
4588
Vastaukset
- rahi
Kyllä täällä Pirkanmaalla ainakin on kaikissa halpis marketeissa Retki merkkisiä nokipannuja tarjolla
- katso...
Rosteripannuja..isojakin olen nähnyt kierrätyskeskuksessa.
- purpur
Tuolla merkillä löytyy sekä paistin- että kahvipannuja.
Gooleta, Gooleta....
- juuso
esim. savenmaa toriautossa on niitä myynnissä ja kaupoissa rosteria mutta maksaa ½ litran pannu 49,90 e savenmaalla 9,50 e ja on isompi
- itse hankkinut
itse olen ostanut muutamia teräspannuja käytettynä laitoskeittiöiltä, eivät maksa kuin muutaman euron.
siis kysele kahviloista / ravintoloista vanhoja teräspannuja, ei tarvii kuin sankaa hiukan muotilla että pysyy kepin nokassa niin homma toimii.
Teräs pannu ei mene käytössä miksikään joten käytetty on hyvä vaihtoehto, kannatta ostaa useampi pannu niille löytyy yllättävästi käyttöä.
Uusia pannuja löytyy OPA:n tekemänän retkeilu talposkaupoista mutta maksavat muutamia kymppejä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663362Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433157Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1202610- 432538
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271850- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851465- 391320
- 821179