hiirelle juustoa...?

Niin eli voiko kesyhiirelle antaa juustoa?
3155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tottakai!
Monet jyrsikset tykkää juustosta, jollei kaikki. Yhtään juustoa karttavaa en ole tavannut, paitsi että mä en syö juustoa, en sitten yhtään...=)

Äänestä

Voi antaa makupalaksi, mutta vain vähän, sillä juustossa on paljon rasvaa ja suolaprosenttikin usein melkoinen. Eli ei terveellistä suurempina määrinä.

Äänestä

makupalaksi silloin tällöin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mouse kirjoitti:

Niin eli voiko kesyhiirelle antaa juustoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu