Peugeot 306 XRDT 1.9 TD

Tommonen on harkinnassa ostoa ajatellen. Löytyykö kokemuksia? Minkälaiset tehot mahtaa tuossa olla? Entä dieselvero?
3965
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ostin samanmoisen pirssin muutama viikko sitten ja mukava on ollut ajella. Ja hevosia siinä on 90 ja ihan napakasti se kiihtyy minun makuun:) Dieselvero on n. 413e ajoneuvovero ~n.120e. Halpaa ajoa, n.6l/100km. Ja tilaa on mukavasti.

Äänestä
  • -98 mallia, tiedätkö muuten mitä kokoa on kajarit etuovissa/hattuhyllyllä? Tiedätkö mahdollisista tyyppivioista?

    Äänestä

  • Pete-80 kirjoitti:

    -98 mallia, tiedätkö muuten mitä kokoa on kajarit etuovissa/hattuhyllyllä? Tiedätkö mahdollisista tyyppivioista?

    Itselläni on vm.-00 sedan, eli PH3-korimallia.
    Etuovissa 6.5" kajarit, samoin hattuhyllyllä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Pete-80 kirjoitti:

Tommonen on harkinnassa ostoa ajatellen. Löytyykö kokemuksia? Minkälaiset tehot mahtaa tuossa olla? Entä dieselvero?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu