lumilingon varaosat

Tietääkö kukaan, mistä saisi veraosia puutarhatraktorin lumilinkoon? Lumilingosta on kulunut etukulmavaihteen rattaat, traktorin merkki on UNITECK LXI 3912 ja se on ostettu n. 15v sitten.
11265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

vähän on outo merkki - ei edes hakukone tuntenut sitä .
Voi olla että harvinaisen merkin varaosien saanti on "kiven alla" . Hyvällä tuurilla voi sopia myynnissä olevien linkojen osat , eli kannattaa käydä ainakin katsomassa lähimmässä pienkone liikkeessä .
Vaihtoehtona saattaisi olla uuden lingon osto ,jos tarktori on hyväkuntoinen ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jari_60 kirjoitti:

Tietääkö kukaan, mistä saisi veraosia puutarhatraktorin lumilinkoon? Lumilingosta on kulunut etukulmavaihteen rattaat, traktorin merkki on UNITECK LXI 3912 ja se on ostettu n. 15v sitten.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu