voisitkos suomentaa noidan sormien ohjeen britta.comista blogiisi kun minulla ei tuo englannin kieli ole mistään parhaasta päästä =) Kiitos jos viitsit suomentaa.
PIIROO HELP!
apuaapua
1
411
Vastaukset
- piiroo
Nyt en millään ehdi kääntämään reseptiä ja muistelen sen olevan vähän "outo".
Mielestäni voit tehdä sormia ihan tavallisella pikkuleipäreseptillä. Eli teet niistä pötkylöitä, joita muotoilet sormien muotoon. Kun pikkuleivät valmiit kiinnitä mantelilastu esim. punaiseksi värjätyllä tomusokerikuorrutteella pikkuleipään kynneksi.
t. PiiRoo
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 595089
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544592Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1224529Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2961747- 911422
- 811388
- 2281328
- 3151039
- 199950
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50850