Olen käynyt vuosi sitten bjj:n peruskurssin Espoon Takadossa ja pidin lajista kovasti. Ikää on kuitenkin kertynyt ja vammoja sen mukana. Kynnys jatkaa yleisiin reeneihin on korkea. Onko pääkaupunkiseudulla kunto painotteisia reenejä, jossa voisi reenata vanhempikin mies turvallisesti? Nuorempana reenasin judoa vuosia ja judon puolella on kuntopainotteisia reenejä, mutta bjj kiinnostaisi minua enemmän.
Vastaukset 2
- ...
mutta ainahan voi treenata kevyemmin!
- JanneM
Otappa yhteyttä Junttan ja palaa vain takaisin Takadon reenilöihin. Kyllä siellä voi mennä oman kuntonsa ja tahtinsa mukaan. Ei siellä mitään idiootteja ole.
Tai jos Takado ei jostain syystä sovi, niin ihan mikä tahansa BJJ-seura, niin pääset kyllä treenaamaan omien kykyjesi mukaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901338
- 45717
- 20649
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit48610- 53608
- 46579
- 76576
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132548Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan184520- 41512