Katsoin kilpailioiden profiileja ja huomasin, että talossa on ollut edustettuna vain kuutta horoskooppimerkkiä. Onkohan bb:n tuotantotiimi tehnyt sen tarkoituksella? Se, että talossa on neljä oinasta kertoo siitä, että tuotantotiimi on tarkoituksella valinnut viihdyyttäviä oinaita noin monta. Outoa oli se, että talossa ei ole ollut yhtään leijonaa, Härkää tai Kaurista. Ehkä me leijonat ollan tarpeeksi viisaita menemättä moiseen hullunmyllyyn. Eletteko muut miettineet näitä horoskooppeja?
Kilpailijoiden horoskoopeista!
Kihveli.
2147
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Todelakin on Oinaita otettu tarkoituksella noin paljon. Myös itse olen kummissani, että Leijonia ei talosta löydy.
Oinas on tosiaan luonteeltaan aika johtajatyyppi, olisikohan siksi valittu niin paljon oinaita taloon. Näin saatiin vastakkainasetteluja ja kuppikuntia aikaan. Mirakin yritti "oinastella", mutta tapa ja tyyli meni mönkään. Esim. Olli ei tuo itseään liikaa esille, mutta sitä kuunnellaan kuitenkin ihan eri tavalla ja kysytään mielipiteitä. Jenni olisi kiva ollut nähdä pitempään talossa. Ja miksei Kaarlokin. Piritta oli ihmeen vaisu oinaaksi.
Sitten vielä ihmetelen sitä, kun vaakoja sanotaan tasapainoisiksi ihmisiksi, niin Sorella ei vaikutanut kyllä kovin tasapainoiselta!