Voi hyvät ihmiset. Mikä ihme siinä on että jotkut eivät tajua, että autolla kun Leikarilta lähtee, niin lähtee pihasta. Eli kenenkään eteen ei saa tulla. Kouvolasta päin tullessa ja vaikka Haminaan kääntyessä melkein aina joku torvi tulee Leikarin pihasta eteen, ja keskisormi vielä vilahtaa, vaikka tiellä ajavalla on etuajo oikeus. Jos että tätä tässä usko, niin tarkistakaa Enskalta tai autokoulusta. Koskahan rytisee.
Leikarin piha
opsi
31204
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Sitten kun odottelet siinä Leikarin pihassa, että muut ajavat ensin, niin jonkun **atanan kottero seisoo risteyksessä ja arvotaan kuka menisi seuraavaksi. Monta kertaa Leikarin pihasta lähteneenä voin sanoa, että vain joka 10.s tuntee väistämisvelvollisuuden.
Sie ootkin varmaan se etusormi tyyppi? Seuraavaksi kajautan kuorma-autolla kylkeesi jos tulet pihasta eteen tielle.
Leikarin pihasta kun lähtee niin siinähän on Stop-merkki. Eli Leikarin pihasta kun lähtee on väistettävä ihan jokaista, ja jos ei väistä niin siinähän maksaa!