Kyllä" tai "ei" riittää vastaukseksi pakkoruotsikysymyksessä. Jos et ole meidän puolellamme olet meitä vastaan.
Minä olen vannonut pari kertaa ja on aika homma lunastaessa lupauksia. Menee loppuikä, mutta ainakin tekemistä riittää. Lopuksi olen onnellinen, että valitsin siviilipalveluksen armeijan sijasta ja olen omistanut vapaa-aikani pakkoruotsin vastustukselle.
Jos sinulla on nuoruudesta ikäviä muistoja tai vaikka olet jostain syystä mennyt armeijaan siviilipalveluksen sijasta tuntuu että mikään ei ota sujuakseen. Silti voit käyttää senkin ajan pakkoruotsin vastustamiseen. Sateinen syyspäivä, tyhmiä väsyneitä juttuja, nokkimisjärjestystä jne... muista että ei esimiehesi armeijassa tiedä taustaasi ja heidän on kaikkia kohtaan oltava kovapuheinen. Intissä puku ja varustejutuilla ajatellaan eniten miten sinä saisit säilyttää henkesi. Ylimääräistä kamaa ei pahemmin kannata ottaa mukaan. Sama pakkoruotsin vastustuksessa, joka oli työtäni siviilipalvelusaikanani. Asioita tehdään inhottavasti joskus individuaalisessa (yksilökeskeisesä) maailmassa silti samalla tavalla. Jota myös trenditietoiset ymmärtää.
Kivääri ruotsin kirja teltassa voi ollakin tilanteen tullessa kaverin käytössä. On kiire välillä. Joskus joudut katsomaan nopeasti tilanteen ja heittään oman rynnäkkökiväärisi kaverille. Ite sitten sekunnin murto-osassa otettava puukko ja purkinavaaja, jotta saat ananaspurkkisi auki. Esimies juuri huutanut tauon, jonka voit käyttää pakkoruotsin vastaisten ohjeiden antamiseen..
Kovan kuoren alla he välittävät ja he ovat aina sinun vierelläsi eivätkä pistä sinua koskaan tilanteeseen, mihin ei itse olisi valmis menemään. Jos entisiä tupakavereita tulee sotkussa /reservissä vastaan, he ovat muuttuneet yleensä tyhmien juttujen puhujista fiksuiksi miehiksi/naisiksi, joita elämä on kasvattanut puhumasta pelkkiä pakkoruotsia puoltavia juttuja.
Oletpa vaikka ruotsinkielinen aatelislapsi siivosyntisestä avioliitto- perheestä sinun on päästävä eroon pakkoruotista. Tämä ei ole Lucasin haavemaailma, vaan totista totta.
Kaikki riippuu pakkoruotsin poistumisesta, uskotko?
Tämä on samalla voltti lampaiksi tekeytyvien pakkoruotsittaja-susien taakse ja joskus kohteliasta odottaa niiten kääntymistä ennenkuin sivallat valomiekallasi niiltä hampaat suusta. Sinulla voi olla salainen sopimus tekari-kauppiaiden kanssa mutta POIS SE. Älä missään nimessä rahasta myy aatettamme. Tämä myös erittäin hyvä torjunta vihollisen vartijarobottien säteitä /rahan-ahneita levy-yhtiöitä vastaan.
Mitään et pakkoruotsista hyödy, vaikka olisit kattonu esim.ruotsalaisia viikinkileffoi. Minä en ainakaan ole koskaan kattonu. Niissä leffoissa ketsuppi lentää ja sitten kun tulee paha paikka kutsutaan paikalle suomalaiset hakkapeliitat.
Netissä harjoitellessasi valomiekkailua valon nopeus on raja, ja tositilanteessa ulkona äänen nopeus on 330 m/s . Olen saanut tämän kaiken sitä paitsi, kun jätin armeijan käymättä. Nyt on yhdentekevää, osuuko minuun, sillä olen aina siviilissä. Pakkoruotsin vastainen sana jää elämään. Ainakin jollekin. Toimii näköjään. Kirjotus-taitokin on kiva keksintö.
Täällä netissä voit rauhassa katsoa pakkoruotsittajan sinua kohti lentävän säteen tulokulman ja ohjata sen valomiekallasi vaikkapa sivussa olevaa ruotsalaisten vihollisroboa kohti tai suoraan takasin.
HUOM :Suomenruotsalainen ei ole vihollinen vaan ruotsinkieli täytyy ajaa hänestä pois. Tämä siksi että pakkoruotsittajat ei pystyisi siten käytämään ihmistä kilpenään.
Pauli Ojanpää
Järjestelmäasiantuntija
Jyväskylä
Vain suomalaisia simputetaan
Pauli Ojanpää
1
872
Vastaukset
- Eturintamassa
...että aina arvostellaan kovasti sitä, mitä EI ole itse kokenut!!
Kuulopuheilla (kavereiden/vast.) kannattaakin puhua kovalla rintaäänellä.
Onnea valitsemallesi uralle
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1502019
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3201214Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.831019- 35898
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31839- 52819
- 71764
Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta18756Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?44711Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos56709