Chiodo siirtyy Jokereihin

GT..

Jokerien Riksman on kuulemma loukkaantunut.

Chiodo haluaa jäädä SM-liigaan ja Jokerit on tarjonnu sopimusta.

6

793

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Riksman on todellakin loukkaantunut, minkä johdosta hän jää pois Karjala-turnauksesta. Tältä osin tämä on siis puhdasta faktaa.

      Kuinka pahasta vammasta on kyse, siitä ei ole tietoa. Chiodo olisi kuitenkin huippuveskari ja varmasti hyvä vaihtoehto korvaajaksi. Kyse taitaa olla pitkälti siitä kuinka kauan Riksman on sivussa. Mikäli kyse on viikon tai kahden pituisesta toipumislomasta, niin tuskinpa Jokerit ketään hankkii siksi aikaa, kun sarjakin on tauolla.

      Joka tapauksessa tätä huhua kannattaa pohtia ihan vakavissaan.

      • Poro Tallinnasta

        Käsittääkseni Chiodo pelasi harjoituspelit (ennen loukkaantumistaan) tosiaan varsin vakuuttavasti. Toipuminen on kuitenkin kestänyt odotettua kauemmin, ja toisaalta nivusvamma on sellainen, että uusiutuessaan kaveri on taas poissa mahdollisesti useamman viikon.

        Kyllä Chiodon tasoiselle mokelle ottajia varmasti SM-Liigassa olisi, mutta, mutta...


      • Poro Tallinnasta kirjoitti:

        Käsittääkseni Chiodo pelasi harjoituspelit (ennen loukkaantumistaan) tosiaan varsin vakuuttavasti. Toipuminen on kuitenkin kestänyt odotettua kauemmin, ja toisaalta nivusvamma on sellainen, että uusiutuessaan kaveri on taas poissa mahdollisesti useamman viikon.

        Kyllä Chiodon tasoiselle mokelle ottajia varmasti SM-Liigassa olisi, mutta, mutta...

        Jokereillahan riski olisi siinä mielessä suhteellisen pieni, koska joukkueessa on jo Riksman.

        Harjoituspeleissä Chiodo oli selvästi Suomalaista parempi ja mielestäni hän torjui astetta paremmin kuin Tarkki. Tosin näytöt on harjoituspeleistä, joten lopullista selvyyttä ei kai koskaan saada. Nivusvammat tahtovat olla ikäviä ja saattavat uusiutua herkästi, joten Chiodo on riskialtis hankinta.


    • markog

      Jokereilta on nyt kaikki maalivahdit loukkaantuneina. Riksman, Hovinen ja Hallikainen.

      Riksman menee tänään magneettikuvauksiin joissa selvitetään mistä johtuvat jatkuvat selkäkivut. Hovinen on kokematon 19v ja sivussa vielä noin 3 viikkoa. Hallikainen taas on sivussa kuukausia.

      Jokereilla on haku päällä ja jos maalivahti hankitaan se on varmasti ulkomaalainen. Ehkä Chiodo, hänhän pystyy kuulemma pelaamaan heti tauon jälkeen.

      • aika kova

        AIKA KOVA HUHU..EIKÖS HOVINEN OLE VASTA 18V


    • ..aa

      Mitäpä sanoo HIFK tähän? Käsittääkseni HIFK:lläkin olisi tarvetta ykkösmolariin kun lundel on mikä on

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      253
      4567
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      130
      2985
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2752
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1730
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1574
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      22
      1468
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      55
      1324
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      93
      1235
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      205
      1098
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1085
    Aihe