Chiodo siirtyy Jokereihin

GT..

Jokerien Riksman on kuulemma loukkaantunut.

Chiodo haluaa jäädä SM-liigaan ja Jokerit on tarjonnu sopimusta.

6

783

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Riksman on todellakin loukkaantunut, minkä johdosta hän jää pois Karjala-turnauksesta. Tältä osin tämä on siis puhdasta faktaa.

      Kuinka pahasta vammasta on kyse, siitä ei ole tietoa. Chiodo olisi kuitenkin huippuveskari ja varmasti hyvä vaihtoehto korvaajaksi. Kyse taitaa olla pitkälti siitä kuinka kauan Riksman on sivussa. Mikäli kyse on viikon tai kahden pituisesta toipumislomasta, niin tuskinpa Jokerit ketään hankkii siksi aikaa, kun sarjakin on tauolla.

      Joka tapauksessa tätä huhua kannattaa pohtia ihan vakavissaan.

      • Poro Tallinnasta

        Käsittääkseni Chiodo pelasi harjoituspelit (ennen loukkaantumistaan) tosiaan varsin vakuuttavasti. Toipuminen on kuitenkin kestänyt odotettua kauemmin, ja toisaalta nivusvamma on sellainen, että uusiutuessaan kaveri on taas poissa mahdollisesti useamman viikon.

        Kyllä Chiodon tasoiselle mokelle ottajia varmasti SM-Liigassa olisi, mutta, mutta...


      • Poro Tallinnasta kirjoitti:

        Käsittääkseni Chiodo pelasi harjoituspelit (ennen loukkaantumistaan) tosiaan varsin vakuuttavasti. Toipuminen on kuitenkin kestänyt odotettua kauemmin, ja toisaalta nivusvamma on sellainen, että uusiutuessaan kaveri on taas poissa mahdollisesti useamman viikon.

        Kyllä Chiodon tasoiselle mokelle ottajia varmasti SM-Liigassa olisi, mutta, mutta...

        Jokereillahan riski olisi siinä mielessä suhteellisen pieni, koska joukkueessa on jo Riksman.

        Harjoituspeleissä Chiodo oli selvästi Suomalaista parempi ja mielestäni hän torjui astetta paremmin kuin Tarkki. Tosin näytöt on harjoituspeleistä, joten lopullista selvyyttä ei kai koskaan saada. Nivusvammat tahtovat olla ikäviä ja saattavat uusiutua herkästi, joten Chiodo on riskialtis hankinta.


    • markog

      Jokereilta on nyt kaikki maalivahdit loukkaantuneina. Riksman, Hovinen ja Hallikainen.

      Riksman menee tänään magneettikuvauksiin joissa selvitetään mistä johtuvat jatkuvat selkäkivut. Hovinen on kokematon 19v ja sivussa vielä noin 3 viikkoa. Hallikainen taas on sivussa kuukausia.

      Jokereilla on haku päällä ja jos maalivahti hankitaan se on varmasti ulkomaalainen. Ehkä Chiodo, hänhän pystyy kuulemma pelaamaan heti tauon jälkeen.

      • aika kova

        AIKA KOVA HUHU..EIKÖS HOVINEN OLE VASTA 18V


    • ..aa

      Mitäpä sanoo HIFK tähän? Käsittääkseni HIFK:lläkin olisi tarvetta ykkösmolariin kun lundel on mikä on

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      50
      4154
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      1959
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      153
      1346
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      154
      1232
    5. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      42
      1024
    6. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      192
      992
    7. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      229
      976
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      947
    9. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      55
      820
    10. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      122
      815
    Aihe