Minkälaisia painoarvioita ootte saanu näillä viikoilla vauvoistanne? Olis kiva vertailla.
painoarvioita?
7
785
Vastaukset
- melonikas
20 =274g (rakenne ultran mukaan vastas paria viikkoa pienempää=kontrolleihin)
24 =612g
26 5 =860g
28 2 =1095g
eli pieni ja siro vauva tulossa,keskivartalo kaikista eniten "jätättä" viikoihin nähden ja muutenkin hiukka pienempi,mutta näin oli esikoinenkin.(minä myös olen pieni ja lyhyt)
helpostihan sitä joutuu tarkkailtavaksi.- =((
ultrassa sanottiin että laskettuaika on sama..mutta painoarviota ei kerrottu..Lukeeko se neuvolakortissa??
olen viikolla 23 2. - sanna34
20 1 347gr
31 1 1790gr
37 4 2738gr - RV24
=(( kirjoitti:
ultrassa sanottiin että laskettuaika on sama..mutta painoarviota ei kerrottu..Lukeeko se neuvolakortissa??
olen viikolla 23 2.katottiin ultrassa se painoarvio,eikai sitä muuten selville saakaan. Nyt vasta ekan kerran kuulinkin mitä luokkaa se on. Mulla ei ihan täynnä ole 24 vkoa
ja vaavin painoarvio oli 520g. - oo koskaan
=(( kirjoitti:
ultrassa sanottiin että laskettuaika on sama..mutta painoarviota ei kerrottu..Lukeeko se neuvolakortissa??
olen viikolla 23 2.sanottu vielä tähän mennessä..vkoja nyt 27 4..ajattelin kyllä kysästä 2 vkon päästä kun ultra..tähän mennessä sanottu että liian aikasta tehä painoarvioo??!!
Kävin rv 26 1 lääkärineuvolassa ja lääkäri sanoi, että lapsi on syntyessään arviolta 3,5-3,6kg. Koskaan ei ole sanottu, paljonko sikiö painaa sillä hetkellä.
- susa
rakenneultrassa rv 23, että 600 g ja viikon verran on isomman kokoinen :-)
toivottavasti lopussa ei olisi kauheasti päälle 4 kiloa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,2075250Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813716SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt673613Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers213551SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun433159Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1062360SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412356Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?312204Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan762140Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja922079