paketti, mutta ennenkaikkea on kyse älystä ja käyttäytymisestä.
Taas on äänestys menossa subilla, kuka on fiksuin ja nämä moukathan ovat saaneet järjestyksen:
Olli
Jani
Hanne
Kari
Sari
Mia
Miten käsittää sanan Fiksu?
8
529
Vastaukset
- heh....
En ainakaan itse sanoisi Ollin olevan niin fiksu:) Ehkä muutenkin määrittelen fiksuuden eri tavalla, siis yleisesti miten käyttäytyy. Olli ei ainakaan käytökseltään ole kovin fiksua kuvaa antanut..
http://aanestys.mtv3.fi/aanestys/aanesta.shtml?subtv_big_brother_2006
Olkaas tarkkoina noiden linkkien kanssa, ettei taas joku laita sitten niitä valmiiksi äänestettyjä linkkejä. Tuo laittamani linkki vie aina viimeisimpään äänestykseen, eikä vaikuta suoraan itse äänestykseen.- ........
Näähän on aika tasasia. Karinhan luulis olevan pykälän pari alempana, ja Sarin ylempänä.
- minttukrokantin,
"murhaaja"-leikin ystävä ja Kimbleä taloon sunnuntaina toivonut fiksu? Hmmmmm.....
- emppu86
Kuseksii toisen vaatteille, kävelee housut kintuissa, tukassa pesii ties mitä, VANNOTTAA ettei hölmöile talossa eikä tee mitään sellaista, mistä kihlattu ei pitäisi... epäilen mahtaneeko hänellä edes olla enää lainkaan kihlattua..
- mutsis1
ehkä juuri tuo kokonaispaketti, mutta siinä todella ratkaisee käytös joka tilanteessa eikä vain silloin kun skarpataan täysissä sielun ja ruumiin voimissa. Todellinen fiksuus tulee esiin vasta kun tilanne on yllättävä tai muuten kinkkinen sekä erityisesti alkoholin vaikutuksen alaisena jolloin muu kontrolli katoaa..
Itse mietin tuota samaa kun nappasin ääntä peliin. Lopputulos mietinnälle oli seuraava;
Hanne on fiksuin sillä osaa käyttäytyä ihan suht siivosti humalassakin. On hauska ja ihan pihalla, mutta ei sorru alatyylin ilmaisuihin ja todellakin hassuttelee ja käkättää lähinnä itselleen. Muutoin käytös reilua ja siivoa toisia kohtaan ja yrittää huomioida muut sekä tulee muiden kanssa toimeen.
Jani periaatteessa toiseksi, vaikka takinkääntöä ja lipsumista puheissa onkin nähty ihan liikaa. Todella fiksu ei aina käännä juttu aitselleen edullisimpaan suuntaan kuulijoista riippuen vaan osaa nätisti sanoa negatiivisenkin asian..
Kaki vaikka tämä kolma solikin jo paha.. Jos todella jättää noi itsetehosteena toimivat virpomiset pois niin osaa olla ihan fiksu. Kielenkäyttö muuten siivoa ja kohtelee muita ihan kunnolla ja kun kiukuttaa niin sanoo sen. Rooli välillä tekee tollommaksi kuin on ja ne virpomiset..
Miia ja Sari osaavat olla suht mukavasti yleensä, mutta humalassa kontrolli jo pettää.
Olli on varmaan älykkäin porukasta ja valtava tietomäärä tuntuu kaverilla olevan yhdestä sun toisesta jutusta, mutta.. Humalassa ihan sika! Enkä tarkoita edes vaihetta tajunnan tuolla puolen vaan kontrolli ja kritiikki omiin tekoihin katoaa jo aika aikaisessa vaiheessa.- on kuule
JÄTTILÄISKOKOINEN vauva. Ei mitään, ei siis mitään persoonallisuutta. Ei mitään järjellistä omaa tarinointia, muuta kuin esim. "pelataan murhaajaa".
Muuten vain outoa ikenien näyttelyä. Tällainen ihminen valitettavasti voi voittaa tänä vuonna BigBrotherin. - Hannenlaisia
on kuule kirjoitti:
JÄTTILÄISKOKOINEN vauva. Ei mitään, ei siis mitään persoonallisuutta. Ei mitään järjellistä omaa tarinointia, muuta kuin esim. "pelataan murhaajaa".
Muuten vain outoa ikenien näyttelyä. Tällainen ihminen valitettavasti voi voittaa tänä vuonna BigBrotherin.mahtuu tusinaan kokeintaan yksi. Ai että myönteisessä vai kielteisessä mielessä? Jaa-a....
Ajatelkaa, tällainen ihminen voi todella voittaa tämän vuoden BBn!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M707333Demarilesbo synnytti lapsen
Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art1664349Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja1334070Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v553995Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn593827Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu153526HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!
"Sdp:n uusi talousääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen623052Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e602738Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka362302KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2482114