äänestys-menetelmä

mira sai eniten plussia, myös eniten miinuksia. herätti siis paljon tunteita. kari sai myös molempia runsaasti, mutta vähemmän kuin mira. ei herättänyt niin paljon ihastusta mutta ei vihastuttanutkaan siis. ja sitten tää jani, ei saanu paljoo plussaa ja jäi plussan puolelle silti. kaiken järjen mukaan tän vuoden bb:n voittaa joku, kenellä ei oo kannatusta eikä "vihaajiaakaan" paljoa. eli siis melko hölmö äänestysjutska mielestäni. mitä mieltä ootte?
5353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Olet oikeassa,kun ei näy eikä kuulu,niin pärjää.
Siihen tämä on nyt mennyt.Ulos kaikki värikkäät,onhan se jo huomattu.

Äänestä
  • Kohta siellä istutaan kokopäivä peukalo perseessä ja kirotaan kun ei ole mitään tekemistä.
    Mitäs pistävät ne tekemisen keksijät ja subliikkimiehet äänestykseen.
    Poistetut takas taloon ja nykyiset pois,niin olisi mielekkäämpää.

    Äänestä

Voi tulla yllätyksiä. Joku voi rikkoa sääntöjä ja joutua häätöäänestykseen. Veikkaan, että Sari on ääniharava.

Äänestä

jep, mikään ei ole täydellistä ja tässä on tainnut
tulla tuotannolla lapsus. Idea on hyvä, mutta käytännössä vaikuttaa asioita vääristävältä. Tähän varmaan tuotanto vastaisi taas, äänestäjät päättää, eli vastuunkanto on aika yksipuolista ja jopa ylimielistä. Jos vaikka Jani voittaisi, niin
olisi kyllä yllätys! Aika mielenkintoista jos
värittömyys, onkin formaatin funktio.

Äänestä

TÄSSÄ TÄYTYISI OLLA SÄÄNTÖ ET VAIN YHDEN KERRAN SAISI ANTAA YHDEN MINSAN JA YHDEN PLUSSAN YHDESTÄ PUHELINNUMEROSTA. NÄIN TULISI SE TODELLINEN KANNATUS ASUKKAASTA, JOKUHAN VOI ANTAA JOLLEKIN ASUKKAALLE AIVAN TOLKUTTOMASTI ÄÄNIÄ... MUTTA TIETTY TÄMÄ KÄYTÄNTÖ TUO PALJON ENEMMÄN MANITSUA...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


els11 kirjoitti:

mira sai eniten plussia, myös eniten miinuksia. herätti siis paljon tunteita. kari sai myös molempia runsaasti, mutta vähemmän kuin mira. ei herättänyt niin paljon ihastusta mutta ei vihastuttanutkaan siis. ja sitten tää jani, ei saanu paljoo plussaa ja jäi plussan puolelle silti. kaiken järjen mukaan tän vuoden bb:n voittaa joku, kenellä ei oo kannatusta eikä "vihaajiaakaan" paljoa. eli siis melko hölmö äänestysjutska mielestäni. mitä mieltä ootte?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu