enemmän kuin missään muualla suhteessa asukaslukuun!
Jokainen on maannut jokaisen kanssa ja nuorison keskuudessa nuo vaihtoviikot on tullut jäädäkseen! -ota sää tällä viikolla tää taija itelles niin mää otan ton sun eukkos!
-joo,vaihdetaan vaan,mää en ookkaan ollut sun muijan kanssa pitkään aikaan sängyssä!
Syksyllä alkaa Kälviällä talvirenkaiden ja eukkojen/ukkojenvaihto,jälkimmäinen kestää vaan koko vuoden!
Kälviällä
18
4910
Vastaukset
- kanssa...
itse olet ollut??? Onko mahiksia???
- panettelua
...ehkä
- nainen sivusta
Ei ole kälviällä miehiä.On surkeita ,alemmuudentuntoisia,mustasukkaisia,sairaita kloppeja.Kälviäläinen mies pahoinpiteli ensin naisystäväänsä ja sen jälkeen väliin tullutta miestä torstaina Kälviällä yksityisasunnossa.
- ei ole
kälviällä miehiä kun yksi mies hakkaa vaimoaan ? silloinhan missään maailman paikassa ei ole yhtään miehiä.. Kannattaa miettiä mitä suustaan laukoo. Välillä jopa tuntuu että eräät kerjäävät sitä verta nenästä juuri tuolla typerällä asenteella.
T; ei turpiinsa saanut nainen - nainen aivan
ei ole kirjoitti:
kälviällä miehiä kun yksi mies hakkaa vaimoaan ? silloinhan missään maailman paikassa ei ole yhtään miehiä.. Kannattaa miettiä mitä suustaan laukoo. Välillä jopa tuntuu että eräät kerjäävät sitä verta nenästä juuri tuolla typerällä asenteella.
T; ei turpiinsa saanut nainenv*ttuilee ja aukoo päätään jatkuvasti niin kyllä sille saa vähän selkään antaa! Eihän se ole mies eikä mikään joka ei nyrkkiä käytä!
Asiasta toiseen,sattuisko kälviällä olemaan vapaita naisia minunlaiselle komealle urokselle?
Olen rehellinen ja perussuomalainen mies,hella ja nyrkinväli-tekniikkaa! - kannattaa_
nainen aivan kirjoitti:
v*ttuilee ja aukoo päätään jatkuvasti niin kyllä sille saa vähän selkään antaa! Eihän se ole mies eikä mikään joka ei nyrkkiä käytä!
Asiasta toiseen,sattuisko kälviällä olemaan vapaita naisia minunlaiselle komealle urokselle?
Olen rehellinen ja perussuomalainen mies,hella ja nyrkinväli-tekniikkaa!kääntyä muslimiksi ja elää niin kuin Allah käskee, niin ei tarvitse enään moralisoida suhdettaan alempiarvoisiin naisiin...
O tempora, o mores! - Muammoo
Etten seonnut Käläviäläiseen
- kiltti tyttönen
ei ole kirjoitti:
kälviällä miehiä kun yksi mies hakkaa vaimoaan ? silloinhan missään maailman paikassa ei ole yhtään miehiä.. Kannattaa miettiä mitä suustaan laukoo. Välillä jopa tuntuu että eräät kerjäävät sitä verta nenästä juuri tuolla typerällä asenteella.
T; ei turpiinsa saanut nainenJoo turpiin tuli käläviäläisen kanssa. Uhkaili hakkasi, kuristi. Kaikkien siellä yhdellä kylällä pidetty ihana ihminen, ei kuulemma uskois moni, jos useampi tietäis mitä mulle teki. Sanoi itse olevansa niin lapsellinen silloin joku vuosi sitten. Hei haloo? Siis niin sairas... Ei kuulemma osannut hallita tunteitaan??? Mustasukkainen olemattomista asioista. Asuu kuulemma nykyyään jonku yh:n kanssa. Toivottavasti se ei ole saanu turpaansa ja vielä uusio perheessä lapsia... Ei kuule päälle päin aina näy millaisia hulluja on olemassa, vaikka esitetään koko kylälle kilttiä rehtiä miestä, joka ei juo ja rällää. On niin hyvää olevinaan: metsästää ja harrastaa ns. hyvä harrastuksia... Ihanteellinen mies siis... JA PASKAT! Hullu mikä hullu, edelleen!
- espanjool
Muammoo kirjoitti:
Etten seonnut Käläviäläiseen
Muistelen kuuskymenl joloin laivoissa matkusteli tyttö joka oli kälviän hillistä jakamassa pillua
ja kaikki oli tyytyväisiä hän nousi laivaan esm kokkolasta meni kotkaan ja siten takaisin.
- kannattaja
eikö se oo ihan hyvä homma et ne sikiää toistensa kans... eivät saastuta muuta ympäristöä?? vieläkö pysyisivät sielä!!!
- SHM
sopivasti!
Teki mieli kirjottaakki, kun viikonlopun jäljiltä jäin ihmettelemään! Mikä v***u siinä on, että varatut ja varsinkin isäksi tulevat miehet alkavat kiinnostaa toisia naisia (jopa varattujakin). Ja jopa niin paljon, että tarvii oikeen soitella perään?! Se ei mun mielestä oo kovin fiksua käytöstä. Saahan sitä toki tutustua uusiin ihmisiin, mutta ei tarvi heti alkaa roikkumaan kuin iilimato. Ja tämäkin neitonen taitaa itse piilotella sormusta taskussaan! Ittee ei oo ikään kiinnostanu varatut / isäksi tulevat miehet. Ne on jätetty rauhaan suosiolla, vaikka olis kuinka hyvännäkönen tahansa!
Tsemppiä vaan varatuille ystävilleni...- Sitoutumiskammoinenko
Eikös niissä miehissä sitten oo muka mitään vikaa? Jos vaikka sunkin miehes on kertonu baarissa et on vapaa ja piilotellu ite sormustaan :D Ja joku hyväuskonen tytsy uskoo kaiken.
- ei kaikista
Sitoutumiskammoinenko kirjoitti:
Eikös niissä miehissä sitten oo muka mitään vikaa? Jos vaikka sunkin miehes on kertonu baarissa et on vapaa ja piilotellu ite sormustaan :D Ja joku hyväuskonen tytsy uskoo kaiken.
miehistä (eikä naisista) oo sitoutuun, mutta ei pidä myöskään ajatella niin, että huonosti menee kotona, jos mies/nainen välillä haluaa päästä yksin /kavereiden kanssa ulos. Itse en niin välitä käydä baareissa / pubeissa ja sillon toiminkin kuskina. Meillä on luotto kohdallaan (vaikka ihan "normiriitojakin" on) ja mitä sitä näin pienessä tuppukylässä yrittää salailemaan, kun kaikki tuntee ja tietää toisensa. Julki se pettäminen kuitenkin tulis! Menkää nyt itseenne ja etsikää välillä vikoja peilikuvastaki. Ei ne viat aina vaan toisessa oo!
Ja sitä paitsi "Kunnioittakaa 10 käskyä" - vaan tiedoksi,
että "Jaa sinä sitä jalakoväliäs vaan muille... Luulit kai ettei kuulu mun korvihin ja vieläpä ihan kotona iliman tinkomisiaki, vaikka iliman jäikki!" Vähän oot säälittävä "täysi-ikäinen".
- keeeskes
vaan tiedoksi, kirjoitti:
että "Jaa sinä sitä jalakoväliäs vaan muille... Luulit kai ettei kuulu mun korvihin ja vieläpä ihan kotona iliman tinkomisiaki, vaikka iliman jäikki!" Vähän oot säälittävä "täysi-ikäinen".
on murheet kälviäläisillä =)
- kokkolalaisia
Katkeraa porukkaa näyttää olevan. Eipä oo kauaakaan siitä kun eräs puolituttu kälviältä kävi polkemassa kokkolalaista varattua naista. Jos tämmöset tapaukset on yleisiä niin vinettäisin itekki täällä.
- kyselijä
on kälviän pahin pettäjä?
- sen pääministerin
villitystä.
Pitäskö kuohita?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ja taas ammuttu kokkolassa
Kokkolaisilta pitäisi kerätä pois kaikki ampumaset, keittiöveitset ja kaikki mikä vähänkään paukku ja on terävä.585555- 964531
Helena Koivu on äiti
Mitä hyötyä on Mikko Koivulla kohdella LASTENSA äitiä huonosti . Vie lapset tutuista ympyröistä pois . Lasten kodista.3772688Ovatko naiset lopettaneet sen vähäisenkin vaivannäön Tinderissa?
Meinaan vaan profiileja selatessa nykyään valtaosalla ei ole minkäänlaista kirjoitettua tekstiä siellä. Juuri ja juuri s791222Suomi vietiin Natoon väärin perustein. Viides artikla on hölynpölyä. Yksin jäämme.
Kuka vielä uskoo, että viides artikla takaa Suomelle avun, jos Suomeen hyökätään. Liikuttavasti täällä on uskottu ja ved3341072- 62891
- 28863
Sydämeni on sinun luona
Koko ajan. Oli ympärilläni ketä oli niin sinä olet vain ajatuksissa ja tunteissa. En halua muiden kosketusta kuin sinun46846Trump ja Venäjä
Huomasitteko muuten... Käytännössä ainoat valtiot, joille Trump EI eilen asettanut typeriä tariffejaan, olivat Venäjä ja106817Jatkuva stressitila
On sinun vuoksesi kun en tiedä missä mennään mutta tunteeni tiedän ainoastaan52799