Auttaako kurkun vaivoihin?

Jelena

Minulla on pitkittynyt flunssa. Ollut jo toista kuukautta ja päätin mennä kokeilemaan vaihtoehtohoitoa, kun pelkällä hiljaa olemisella ei kurkunpääntulehdusta saa paranemaan.
Onko kenelläkään kokemuksia? Mitä homeopaattiset hoidot ylipäätään maksavat? Kuinka yksilööllistä on paranemisprosessi? Liittyykö siihen uskomusparannus vai pureeko lääkkeet paremmin?
Mietin tuotakin, että jos alkukartoitus voi kestää parikin tuntia, niin siinähän ehtii tehdä vaikka mitä johtopäätöksiä ja vaivojen määrästä ei loppua tule.
Pikkasen pelottaa mihin olen menossa.

2

434

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • slash30

      Suosittelen ettet mene,mullaki oli kurkku kipee,ja todella ärsyttävä ja kuiva yskä monta viikkoo,mut se kyllä loppuu aikanaan,mulla on jo ohi ja olo on ihana!!!koeta vaan kestää!Ja onhan tavalliset lääkärit,jotka voi kirjottaa reseptin,tän syksyn flunssa on TODELLA PITKÄ!!

      • jelena

        Mä nyt kuitenkin kävin siellä. Enemmän se oli sellainen keskusteluistunto, et sai purkaa tuntojaan. Ei se viel mitään lääkkeitä antanut kun se miettii kokonaisuutta ja lähettää sit postissa myöhemmin. Mut mä nyt olin jo niin epätoivoinen.
        Mä meen nyt ens viikolla jokatapauksessa lekurille ja pyydän lähetettä äänihuulten tutkimuksiin. Mulla on siis ollu jo syyskuun lopulta ja ei tää oo enää mitään tavallista flunssaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      70
      4888
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      11
      3329
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      19
      2566
    4. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      56
      1653
    5. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1556
    6. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1326
    7. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      93
      1259
    8. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      217
      1017
    9. Hiljaisuus

      Tarkoittaa välinpitämättömyyttä, henkistä väkivaltaa ja kiusaamista. Olet valinnut hiljaisuuden.
      Ikävä
      69
      956
    10. IS Viikonloppu 29.-30.11.2025

      Antti Skytältä 3-tasoinen ristikko. Pääkuvassa on harhauttava elementti, mikä saattaa hidastaa myös muiden kuin minun ra
      Sanaristikot
      51
      855
    Aihe