Honda 40 -96

Onko tietoa miten on Hondan 4t koneet toiminut? Olen ostamassa venettä jossa on vm -96 kone ja muistaisin kuulleeni että konetta ei voi kovin pystyyn nostaa tai loppuu öljynkierto ja rupee summeri huutamaan. Onko kokemuksia /mielipiteitä koneesta?
2398
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kone on erittäin luotettava ja varmatoiminen sekä
pienikulutuksinen ei mitään kyseisiä ongelmia

Äänestä

Moi, kaverilla kyseinen kone samalla vuosimallilla. Konetta ei ole juuri huollettu, öljyt vaihdettu jos on muistettu ehkä parin vuoden välein. Ajettu merivedessä jäiden lähdöstä jäiden tuloon, ei huuhdeltu koskaan jäähdytysjärjestelmää. Toimiii edelleen jos ei nyt kuin kello mutta erittäin hyvin. Joten uskallan suositella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Koneen öljynkierron toimivuus? kirjoitti:

Onko tietoa miten on Hondan 4t koneet toiminut? Olen ostamassa venettä jossa on vm -96 kone ja muistaisin kuulleeni että konetta ei voi kovin pystyyn nostaa tai loppuu öljynkierto ja rupee summeri huutamaan. Onko kokemuksia /mielipiteitä koneesta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu