Tämäkin keskustelupalsta paljastaa kuinka raadollisia, ilkeitä, tyhmiä ja julmia ihmiset toisilleen ovat, arvostellessaan esim. kilpailijoiden ulkonäköä...ulkonköä, jonka kuitenkin jokainen ihminen (itsestään riippumattomista tekijöistä) syntymässä itselleen saa..
Omasta mielestäni kaikki talossa oleskelevat henkilöt ovat omalla persoonallisella tavalla kauniita.
Lieneeköhän tässä läpileikkaus pelkästään suomalaisesta sysimustasta kansanluonteesta, vai onko kysymyksessä yleismaailmallinen ilmiö?
Omasta mielestäni kaikki talossa oleskelevat henkilöt ovat omalla persoonallisella tavalla kauniita.
Lieneeköhän tässä läpileikkaus pelkästään suomalaisesta sysimustasta kansanluonteesta, vai onko kysymyksessä yleismaailmallinen ilmiö?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kyllä tämä vaikuttaa aika selkeältä poikkileikkaukselta suomalaista nuorisoa.
Armeijankäyneet ja siellä joukkoja johtaneet ovat saaneet ainakin miehistä käsityksen. Kyllä näkemykseni myös työelämässä rekrytoineena on se, että Suomessa nuoret ovat menneet pöljempään ja pinnallisempaan suuntaan. Kirjoittaminen ja puhuminen on sitä sun tätä, eikä toisia osata arvostaa, puhumattakaan että harjoiteltaisiin itsekritiikkiä peilin edessäa. Se muuten useimmiten pienentää haukkumishaluja, jos itsekritiikkiä on harjoiteltu tai opittu. Näinollen myöskin kotikasvatuksella on merkitystä. Koulutetut vanhemmat pitävät useimmiten rimaa korkeammalla, opettavat käytöstapoja ja siksi opitaan näkemään kokonaisuuksia sekä omia virheitäkin paremmin.
Näin..
HR-ihmisten liioittelua.
Ryhmä 1 ottaa Ruotsin ja Ryhmä 2 Venäjän. Loput joukkueesta, tauko paikalla!
Suomalaista elinkeinoelämän aatelia.
tämä on netti ja netissä ihmiset sanoo asioita joita ei ikinä sanoisi oikeassa elämässä.