formula 1 suorana ruotsin tv:n kautta?

oisko tietoo,että näkyisikö länsirannikolla asuvilla ruotsin kanava (tv4)jolta tulisi formulat suorana keväällä? eipähän tarvitsisi maksaa mtv3:lle
61807
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

moni operaattori myy ruotsin kanavia, nimellä norra tai svea tms.
sisältää svt1,2,barnkanalen, viasat tv3 se ja tv4.

jos itseäni formulat kiinnostaisivat, niin tilaisin kiusallanikin tuon ruotsin paketin, enkä maikkaria. tai sitten katsoisin satelliitista ilmaiseksi.

Äänestä

eteläisessä suomessa näkyy virosta lähetettävä viasat tv3. juttua hesarissakin, maikkari tutisee jo :)
http://www.hs.fi/teksti/uutiset/tuoreet/artikkeli/F1-lähetyksiä saatetaan katsoa maksutta Viron kautta/1135222834657
(copy paste osoiteriville, tän forumin utf-8-tuki on rikki enkä jaksa muuttaa linkkiä)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pihistäjä kirjoitti:

oisko tietoo,että näkyisikö länsirannikolla asuvilla ruotsin kanava (tv4)jolta tulisi formulat suorana keväällä? eipähän tarvitsisi maksaa mtv3:lle

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu