Miten ihmeessä pystytte olemaan syömättä? jotain vinkkejä? ihan mitä vain mikä voi auttaa minutkin alkuun?
ihailen todella paljon sitä lujuutta mikä anorektoikoilla on ruokaa vastaan.(itselä jotain bulimian tapaista...)
jostain on varmaan todella hullua että joku haluaa itselleen syömishäiriön... mutta ne joilla ei ole mitään ongelmia, eivät ehkä ymmärrä niitä joilla on ja jotka eivät edes halua eroon niistä.
ihailen todella paljon sitä lujuutta mikä anorektoikoilla on ruokaa vastaan.(itselä jotain bulimian tapaista...)
jostain on varmaan todella hullua että joku haluaa itselleen syömishäiriön... mutta ne joilla ei ole mitään ongelmia, eivät ehkä ymmärrä niitä joilla on ja jotka eivät edes halua eroon niistä.
Vastaukset 6
Vanhimmat
ongelmas? ihanku tää olis joku paikka tommoselle lässytykselle?
mitähän sä ite lässytät? jos et osaa olla asiallinen, eikä oo mtn oikeeta sanottavaa, älä kuluta näppäimistöös turhaan!
tollaset sun kaltaset lapset viemässä turhaa palstatilaa on se ongelma!
mehka turpa kiinni. Must tuntuu että vaikka tää palsta on anorektikoille, sulla on enemmän ongelmia kun kaikilla muil tällä palstalla käyvillä yhteensä!
Saatanan rasisti, mitä jos pitäisit pääs kiinni ja antaisit meitin kuolla rauhassa, jos kerran tämmönen 'lässytys' on typerää!
Eräs ystäväni on skitsofreenikko. Hänkään ei tajua tilaansa (aina). Olet sairas, kun haluat tappaa itsesi laihduttamalla.
Mene hyvä ihminen hoitoon, ennen kuin olet tuhonnut koko nuoruutesi - ja koko elämän. Ja minkä takia. Laihuuden. Kukaan ei ole kiinnostunut kiloistasi. Hanki oikea elämä, rakkaus, kiinostava työ ja nauti elämisestä.
Tuhoat elämäsi tuijottamalla painoasti; mitä ihmeen hyötyä siitä on. Kerro edes pari?!
mistä sitä elämää voi ostaa? ei sitä myydä kaupoissa, ei mulla ole elämää. on mulla rakkaus, olen koulussa, ei ketään kiinnostakkaan kiloni, ketään ei kiinnosta vaikka kuolisin, mitä väliä, mua hävettää mun kilot, minkä sille voi että on läski... hävettää kun ei mitkään vaatteetkaan mahdu päälle.
Mulla kans on sama juttu... Ärsyttää ku oon niin lihava!