Mites näitten kanssa käy? kokemuksia?
rapunainen + kaurismies
9
6262
Vastaukset
- että..
kaikki ravut ja kauriit ovat samanlaisia niin:
itselläni takana 14v suhde kaurismiehen kanssa, itse olen rapunainen. Tuloksena: kaksi lasta ja loppujen lopuksi avioero, kylläkin aivan yhteisymmärryksessä.
Mutta: jos tyydyt siihen, että päivistäsi tulee kaikista samanlaisia, rutiininomaisia niin silloin suhde voi kestää lopun elämää. Pitää myös näin henk.koht. kokemuksella varoittaa, että mitä enemmän teet, sen enemmän vaaditaan. Ainakin omalla kohdalla näin kävi.
Itse uskon kuitenkin, että mikään horoskooppimerkki ei voi päättää millainen ihminen sisimmältään on. (Olen siis seurannut myös muiden kaurismiesten elämää). Eli kyllä se loppujen lopuksi on kiinni siitä kuinka paljon molemmat haluavat suhteen eteen tehdä työtä. Onnistuminen on kiinni niin monesta muustakin asiasta.
Onnea silti yritykseen!- minä..
katso aikaisempia keskusteluja aiheesta..löytyy paljon kommenttia
- tip
minä.. kirjoitti:
katso aikaisempia keskusteluja aiheesta..löytyy paljon kommenttia
http://www.menaiset.fi/content/view/33/81/
No rakkaus ja seksi on ainakin mahtavaa !
- ...
kauriin luottamaan 100% itseesi..
muuten kauris vetäytyy loitommaksi.
Suhde on rakkautta, mutta luottamus pitää olla korkealla.- sen huomaa (rapu)
...ravuille riittää 60-70% luottamus.ravut olemme niin hyväuskoisia,voi meitä.
- rapu
Kaikki tai ei mitään. Mitä tekee suhteella, jos toinen ei ole tosissaan...turhaa itsensä kidutusta vaan.
Muuten kyseisestä yhdistelmästä: ei ole omia kokemuksia (olen rapun), mutta tuntemillani kauriilla on hyvä/samanlainen huumorintaju ja samantapainen käsitys raha-asioista kuin mulla.. siis siltä osin pitäis toimia varmaankin:)
Toisaalta, en ota näitä horoskooppijuttuja niin kovin vakavasti... Kannattaa vaan kokeilla ja kuten joku sanoikin, niin omasta halusta yrittää on kaikki loppujen lopuksi kiinni, ei mistään syntymäajasta..:)
- nainen1976
Miten sopivat yhteen rapunainen ja kaurismies... sanotaanko, että viidentoista vuoden yhteiselon jälkeen ilmeisen hyvä ennuste. :) Olen horoskooppeihin uskova ihminen ja jossain on sanottu tämän olevan hyvä yhdistelmä, tiedä sitten.
- upeasti menee
Meillä upea suhde. m kauris & minä n rapu.
Hienosti menee, arvostamme toisiamme! - heips :)
Mä rapunainen ja ihana, rakas miesystäväni kauris,
Jo eka katseesta, eka kosketuksesta tiesin, tuossa on "se oikea",, alettiin tapailemaan n.vuosi sitten ja hitaasti rauhassa ollaan edetty,
hiljaa hyvä tulee kauriin kanssa, luottamus, intohimo ja rakkaus ovat ne tärkeimmät ja meidän suhteessa ne toimii, ihan luonnostaan, ei tarvi edes miettiä,, ei olla vielä yhtään riidelty, ollaan todella sopuisia. Arvostusta ja kunnioitusta toisiamme kohtaan, en tekis enkä sanois mitään loukkavaa rakkaalle. Hän on aivan ihmeellisen ihana,, täydellinen mies,,
ja tärkeintä se, henkinen yhteys,,,
heips, onnea, iloa ja valoa elämänpolullesi :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521794154Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään823272Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka242436Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv562226Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?882085TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain851381Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään261290- 401280
Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli651153Valehdella saa, totuus salataan
Vaikuttaa vähän siltä, että sensuuria toteutetaan juorupalstallakin. Asioita saa kaunistella ja vääristellä, mutta totuu10788