rapunainen + kaurismies

Nimetön

Mites näitten kanssa käy? kokemuksia?

9

6307

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • että..

      kaikki ravut ja kauriit ovat samanlaisia niin:

      itselläni takana 14v suhde kaurismiehen kanssa, itse olen rapunainen. Tuloksena: kaksi lasta ja loppujen lopuksi avioero, kylläkin aivan yhteisymmärryksessä.

      Mutta: jos tyydyt siihen, että päivistäsi tulee kaikista samanlaisia, rutiininomaisia niin silloin suhde voi kestää lopun elämää. Pitää myös näin henk.koht. kokemuksella varoittaa, että mitä enemmän teet, sen enemmän vaaditaan. Ainakin omalla kohdalla näin kävi.

      Itse uskon kuitenkin, että mikään horoskooppimerkki ei voi päättää millainen ihminen sisimmältään on. (Olen siis seurannut myös muiden kaurismiesten elämää). Eli kyllä se loppujen lopuksi on kiinni siitä kuinka paljon molemmat haluavat suhteen eteen tehdä työtä. Onnistuminen on kiinni niin monesta muustakin asiasta.
      Onnea silti yritykseen!

      • minä..

        katso aikaisempia keskusteluja aiheesta..löytyy paljon kommenttia


      • tip

    • ...

      kauriin luottamaan 100% itseesi..
      muuten kauris vetäytyy loitommaksi.
      Suhde on rakkautta, mutta luottamus pitää olla korkealla.

      • sen huomaa (rapu)

        ...ravuille riittää 60-70% luottamus.ravut olemme niin hyväuskoisia,voi meitä.


      • rapu

        Kaikki tai ei mitään. Mitä tekee suhteella, jos toinen ei ole tosissaan...turhaa itsensä kidutusta vaan.

        Muuten kyseisestä yhdistelmästä: ei ole omia kokemuksia (olen rapun), mutta tuntemillani kauriilla on hyvä/samanlainen huumorintaju ja samantapainen käsitys raha-asioista kuin mulla.. siis siltä osin pitäis toimia varmaankin:)

        Toisaalta, en ota näitä horoskooppijuttuja niin kovin vakavasti... Kannattaa vaan kokeilla ja kuten joku sanoikin, niin omasta halusta yrittää on kaikki loppujen lopuksi kiinni, ei mistään syntymäajasta..:)


    • nainen1976

      Miten sopivat yhteen rapunainen ja kaurismies... sanotaanko, että viidentoista vuoden yhteiselon jälkeen ilmeisen hyvä ennuste. :) Olen horoskooppeihin uskova ihminen ja jossain on sanottu tämän olevan hyvä yhdistelmä, tiedä sitten.

    • upeasti menee

      Meillä upea suhde. m kauris & minä n rapu.
      Hienosti menee, arvostamme toisiamme!

    • heips :)

      Mä rapunainen ja ihana, rakas miesystäväni kauris,
      Jo eka katseesta, eka kosketuksesta tiesin, tuossa on "se oikea",, alettiin tapailemaan n.vuosi sitten ja hitaasti rauhassa ollaan edetty,
      hiljaa hyvä tulee kauriin kanssa, luottamus, intohimo ja rakkaus ovat ne tärkeimmät ja meidän suhteessa ne toimii, ihan luonnostaan, ei tarvi edes miettiä,, ei olla vielä yhtään riidelty, ollaan todella sopuisia. Arvostusta ja kunnioitusta toisiamme kohtaan, en tekis enkä sanois mitään loukkavaa rakkaalle. Hän on aivan ihmeellisen ihana,, täydellinen mies,,
      ja tärkeintä se, henkinen yhteys,,,
      heips, onnea, iloa ja valoa elämänpolullesi :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      172
      13125
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      154
      5468
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      4860
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      149
      3699
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      39
      2808
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      123
      1989
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      114
      1734
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      367
      1655
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      110
      1552
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      136
      1481
    Aihe