onko normaalia?

Minulle tehtiin lääkkeellinen raskaudenkeskeytys tuossa viikonlopun ympärillä.Mifegynen otin perjantaina ja Zytotecit maanantaina. Maanantaina olin todella kipeä ja vuodin paljon(hirveitä klimppejä). Nyt tiistaina vuotoa ei ole tullut siteeseen juuri lainkaan. Verta tulee lähinnä vain kun wc-käynnin jälkeen pyyhkii... Voiko tämä mennä näin nopeasti ohi vai alanko jo valmistautua kaavintaan?
2444
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

perjantaina ja maanantaina otin tabletit. Ma aamulla puoli kymmeneltä laitoin itse. Vuoto alkoi klo 12. Runsaana sitä kesti johonkin puoli neljään, tuli oikein "solkenaan". Sitten vuoto tyrehtyi ja siitä asti tullut ihan vaan tiputtelua.

Kipua ei ollut kuin ainoastaan tunnin verran klo 12-13 (niin kauan kunnes särkylääke(burana 600) alkoi vaikuttaa.) Kivut olivat aika kovia, mutta kuitenkin lievempiä "supistuksia" mitä synnytystä ennen ja eivät siis kestäneet kovinkaan kauaa.

En ainakaan usko että mitään ongelmaa on. Uskon että kaikki tuli pois mitä pitääkin.

Äänestä
  • Aika jännä. Ja minä vuosin sen jälkeen vielä seuraavat neljä viikkoa, ja vielä myöhemminkin sikiön palasia on tullut kuukautisten aikana.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kun ei juuri vuoda... kirjoitti:

Minulle tehtiin lääkkeellinen raskaudenkeskeytys tuossa viikonlopun ympärillä.Mifegynen otin perjantaina ja Zytotecit maanantaina. Maanantaina olin todella kipeä ja vuodin paljon(hirveitä klimppejä). Nyt tiistaina vuotoa ei ole tullut siteeseen juuri lainkaan. Verta tulee lähinnä vain kun wc-käynnin jälkeen pyyhkii... Voiko tämä mennä näin nopeasti ohi vai alanko jo valmistautua kaavintaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu