Elämänpolku

Jos vain suinkin kerkeät, nostaisitko minullekin kortit tulevaan. Parisuhteeni on ollut ylä -ja alamäkeä ja välillä se on kuluttanut aika paljon. Toivoisin että tämä kehittyisi hyvään suuntaan. Mitä kertoisivat kortit? Kiitos sinulle!!
2199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Toki minä katson sinulle.....jännä juttu sinänsä, että nykyään kysytään niin paljon parisuhteeseen liittyvää....mutta se on kait meidän ihmisten perusvika, jos niin nyt voisi sanoa, että emme ole koskaan 100% varmoja tunteistamme.... :)


Mutta nyt asiaan...eli sinun elämääsi nousi omakohtaista sitoutumista asioihin. Oletko jotenkin pakottanut itseäsi katsomaan elämää myös nurjalta puolen? Näet kaiken jotenkin musta-valkoisena, voi sinua. On myös värejä käytettävissä, mutta olet ne hyljännyt kovalla kädellä. Nyt asia on niin, että elämääsi on pyrkimässä uusia hyviä asioita, älä käännytä niitä takaisin. Olet saavutamassa elämän keskipisteen, ja koet jotain tunteikasta lähitulevaisuudessa.

Olisi hyvä koettaa ottaa aikaa myös itselleen,älä elä kumppanisi kautta. Hänkin tarvitsee omaa aikaa. Jotenkin olette liian liki. Ei jää enää tilaa toiselle. Voitte katsoa vielä tulevaisuutta hyvinkin yhdessä, mutta välillenne täytyy saada väljyyttä, muuten tukahdutatte toisenne.

Voimia!

Elämänpolku

Äänestä
  • Kiitos sinulle katselmuksestasi!

    Jännä juttu että mainitsit tuon oman tilan/ajan tarpeellisuuden. Olen juuri miettinyt asiaa, koska olemme viime kuukaudet olleet todella tiiviisti yhdessä. Pitää todellakin koittaa sekä antaa tilaa toiselle että ottaa sitä itselle. Olen nimittäin ollut huomaavinani kumppanistani pieniä "ahdistuksen" merkkejä näin tiivistä yhdessäolosta.

    Lähimenneisyydessä on paljonkin tuota elämän katsomista nurjalta puolelta. Taidan todellakin katsella elämää tällähetkellä musta-valkoisena, jokin asia on joko hyvä tai huono, mitään välimuotoa en osaa ajatella. Ehkä se johtuu juuri noista vaikeista ajoista mitä minulla on ollut, en vielä osaa tuoda niitä värejä mukaan.

    Oikein kiva kuulla että jotain hyvää olisi tulossa elämääni. Varsinkin parisuhteeseeni liittyen toiveet ja odotukset ovat korkealla.

    Lämmin kiitos sinulle!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anne* kirjoitti:

Jos vain suinkin kerkeät, nostaisitko minullekin kortit tulevaan. Parisuhteeni on ollut ylä -ja alamäkeä ja välillä se on kuluttanut aika paljon. Toivoisin että tämä kehittyisi hyvään suuntaan. Mitä kertoisivat kortit? Kiitos sinulle!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu