Toiminnanjohtajan sensuuri

Nyt se sitten iski, Judoliiton Open Forum ei ole enää open forum, vaan Toiminnanjohtajan valvonnassa tiukasti.
Siksi esitän, että kaikki jotka sinne ovat nickeillä kirjoitelleet, keksivät itselleen oikean nimen, siinä on toiminnanjohtajalla ihmettelemistä, onko nimi oikea vai keksitty. Siis tarkoitan kun palsta jälleen avautuu.. Nyt näyttää olevan toiminnanjohtajan asettamassa suljetussa tilassa.
92572
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Toiminnanjohtaja pillastuu aina kun tulee arvostelua mistä tahansa liiton hommista. Viestit helpompi poistaa kuin kestää kritiikkiä. Open forum tulee kuivumaan. Sama sensurointi on tapahtunut kun tulee huumorijuuttuja nimimerkeillä.

Eli kaikkea tavallista keskustelua pidetään asiattomana, mutta ilmoitusluontoisa asioita oikeina.

Äänestä
  • Myös Judosta voi keskustella potku.net foorumilla

    Äänestä

Pasi Kuikka, Pentti Hirvonen, Taska Palo... Nimiähän riittää. Mikä muuttuu?

Äänestä

joo on hallituksen vaalit painaa päälle. Vantaalta istuu jo kaks jukaralaista ja kaks tikkurilaista ja kolmatta jukaralaista ollaan leipomassa sisään. Ei tää asetelma vapaata keskustelua kestä.

Äänestä

No nythän tänne sitten voi kokoontua ne kaikki munattomat älykääpiöt jokka ei uskalla naamakkain asioista keskustelle. Lykkyä pyttyyn vaan kaikille. Täälä varmaan sitten maailma paranee.

Äänestä

Onkin muuten tosi nerokasta kirjoottaa tekaistuilla nimillä. Tätä mahdollisuutta ei varmaan oo toiminnanjohtakaan älynny. Eihän...

Äänestä

Eiköhän tääkin keskusteluketju osoita hyvin, kuinka pieni porukka se on, joka kaipaa nimimerkkikirjoittelua liiton saitille. Uskokaa huviksenne, ei näitä teidän jorinoitanne kaipaa teidän itsenne lisäksi kuin kourallinen ihmisiä ja hekää eivät ihan fixummasta päästä.

Äänestä
  • Olisit laittanut nimesi Pekka.

    Äänestä

  • Joo toi äskeinen kommentti osoitti juuri tuota nolla toleranssia, ....eiköhän, eiköhän. eli selvästi näkyy, että jätkä ei tiedä mitä tapahtuu todellisuudessa.

    Kirjoittaja varmaan luulee, että tällä käy tuhansia lukijoita, niinkuin liiton sivuilla kävi. Vaan ei käy enää.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Hevi kirjoitti:

Nyt se sitten iski, Judoliiton Open Forum ei ole enää open forum, vaan Toiminnanjohtajan valvonnassa tiukasti.
Siksi esitän, että kaikki jotka sinne ovat nickeillä kirjoitelleet, keksivät itselleen oikean nimen, siinä on toiminnanjohtajalla ihmettelemistä, onko nimi oikea vai keksitty. Siis tarkoitan kun palsta jälleen avautuu.. Nyt näyttää olevan toiminnanjohtajan asettamassa suljetussa tilassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu