onko kelläkään kyseisestä kamerasta kokemuksia?mielipiteitä? mielestäni kuullostaa hyvältä peruskameralta, sisältää mm. kohinanpoiston, 7 megapikseliä, 3,8 laajakuvazoomin, kuvanvakaimen, kasvojen tunnistuksen, varmuuszoomin ja punasilmäisyyden vähennyksen. olen melko varmasti hankkimassa juuri tämän kameran!
canon ixus 850
kuullostaa hyvältä!
3809
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
melkokorkea hinta ja zoomi, mutta jos se mielestäsi on sinulle sopiva niin siitävaan ostoksille!
Olin juuri ottanut tämän mallin näppäiltäväksi kotiin, mutta porukat tulivat käymään ja veivät käsistä...testikuvien perusteella (mitä ehdin ottamaan) ihan soiva peli, tosin se 1600 iso asetus kamalaa suttua...mikä oli tietystä odotettavissakin, koska G7:kin tekee samanmoista noilla herkkyysluvuilla.
Teetän vielä printit, siitähän se lopullinen kuvanlaatu ratkeaa.
Minuakin kamera suuresti kiinnosti - mutta ei enää. Törmäsin täällä netissä norjalaisiin sivuihin,www.akam.no. Canon oli testattu. Muuten erinomainen kamera, mutta kuvanlaatu surkea.