Kun kerran ei saisi VHH-ruokavalion aikana syödä sokeria eikä vehnäjauhoja, ja jostain kuulin että perunaa, pastaa, sun muutakin vielä pitäisi välttää, niin millä ihmeellä te sitten elätte ilman että on kokoajan nälkä? Olen alipainoinen (ihan luonnostani siis), ja haluan kokeilla tuota ruokavalioita koska niin paljon hyvää olen siitä kuullut, mutta pelottaa että laihdun tms, muutenkaan en halua millään nälkädieetillä olla, siksi kyselen!
VHH-ruokavailio, millä elätte!?
akneturpa
2430
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
paljon kasviksia, lihaa, kanaa ja kalaa ja myös marjoja. Kaalia keitettynä, paistettuna, raasteena. Vältä margariineja, käytä voita ruoanlaitossa. Kermaa voit laittaa kasvisten joukkoon. Ei näillä aineilla nälkä tule vaan pysyy pitkään poissa. Ei vhh mikään nälkädieetti ole.
ja raejuustoa, rahkaa, siemeniä. Jotkut joskus hedelmääkin. mut ennenkaikkea,vhh on MAKUA, KYLLÄISYYTTÄ JA HYVÄÄ OLOA :)