Isäni kuoli, kun oli 4 vee. Siitäpä alkoi ruljanssi, jota kesti 12 vuotta, 16 v:n ikään mennessä olin tuona aikana kuudessa kodissa ja neljässä perheessä. Joissain oli muitakin lapsia ja heillä oli isä..
Muistutettiin ettei juhla koske minua; isätöntä. Kuten ei äitienpäiväkään, koska äitini oli tiessään. Vankilassa yms.
Omat lapseni oppivat jo pieninä, että äitienpäivän aamuna valmistimme yhdessä Äidille aamiaisen, ennakolta hankitut lahjat ja herätimme laululla..
Äidin mielestä koko isänpäivän juhlinta oli 'kaupiaitten turhaa hössötystä'..
Muinakin päivinä keittiötyöt kyllä mieluusti sujuivat. Olenhan kokki...
Nyt aikuistuneet lapset kyllä muistavat ja juhlahetkemme on olla se päivä yhdessä - lastenlapset mukana.
Kiitollisin mielin sen ajan yhdessä olemme..
Kaihoisaa
isätön
1
496
Vastaukset
- Eronnut
Lapsuutesi on ollut kovin koruton ja karu.Todella hienoa,että nyt voit viettää ISÄNPÄIVÄÄ läheistesi kanssa.Oma isäni on kuollut
ja omat aikuiset lapseni viettävät ko.päivää oman
isänsä kanssa.Mukana on myös pojanpoika 4,5v.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2387237Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1393681Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1162142- 271369
- 321354
Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy251308Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3321148Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.141972Milloin palaat
Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️23918Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!
Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä7877