Onko ihan alkuraskaudessa normaalia "kuukautiskivut"? Menkat piti alkaa kolme päivää sitten ja tein testin joka oli positiivinen..Mutta nyt alamahassa on ihan menkkakivun tuntusta vihlontaa..huolettaa vaan kun yhden keskenmenon olen kokenut ja se alkoi juuri noilla menkkakivuilla.
normaalia
mimmi-84-
2345
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
heti plussauksen jälkeen, ja vähän ennenkin menkkamaisia kipuja. Mulle on kaikki vakuutelleet että normaalia on.. Tosin sitten viikolla 5 rupesi koskeen tosi kovin tonne oikeelle alas, vähän sinne umpisuolikohtaan.. lähettivät ultraan sitten katsomaan että onko siellä ketään ja onko kohdun sisällä. Olihan siellä :) Seuraile, ja koeta kestää!! Tsemppiä pienelle että pysyis kyydissä..
Menkkakipuja on ollu etenkin iltaisin jo raskausviikolta 5 lähtien. Nyt menossa 11:s rv, ja pientä kipua on ajoittain edelleen, mutta ei läheskään sellaista jomotusta kuin alussa. Neuvolassa sanoivat, että nämäkin kivut kuuluvat asiaan.