Mikä on halvin tapa matkustaa Australiassa? Aikaisemmin lentäen oli halvin (ja tietysti järkevin) mutta onko edelleen ja tekeekö opiskelijakortilla mitään? Mitä halpislentoyhtiöitä siellä nykyään toimii?
Olisin siis matkustamassa Sydneystä luultavasti Cairnsiin ja Alice Springsiin tai suoraan Ayers Rockille (sinne ainakin aikaisemmin lennot olivat aivan sikakalliita).
Halvin Australiassa?
Tiukutyttö
2
902
Vastaukset
- halvinta
ja edelleen hintavia lennot sinne keskelle ei mitään. Virgin blue on edullinen ja sitä käytin itse vuosi sitten. Pari muutakin on, mutta en muista nimiä. Lisäksi virginillä on reilusti lentoja/päivä.
- Greyhound etc
Pääsee jokapaikkaan suht edukkaasti etenkin jos otat bussikortin. Yhtiöiden sivuilla on valmiiksi räätälöityjä stop-and-go paketteja joissa voit tehdä stoppeja mielesi mukaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16457
- 10412
- 16347
- 3341
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...13206- 1103
- 090
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä090Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa
76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68367- 161