keskustelua

Nämä Uudenkaupungin sivut ovat aivan turhia kun täällä ei keskustella oikeastaan mistään.Keksitään hyvä ja asiallinen sekä mielenkiintoinen aihe ruvetaa asialiseen keskusteluun.
3298
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Oikein Vilpertti.

Olen muutaman kerran laittanut tänne viestiä ja tulos on , että keskustelua ei synny vaan joku letkauttaa jotain ikävää ja siihen se sit jää. Poistavat varmaan pian tän palstan.

Äänestä

ISÄN päivä on tässä viikonvaihteesa kukahan aloitasi keskustalun hyvästä itse kotona tendystä käytekakusta. Olisi makea ja maukas aihe eikä kovin monimutkainen saa kehua omia käden taitoja.

Äänestä
  • Kakut on varmaan jo tehty, joten en sen kummemmin kakun ohjeita laita.
    Jos taas et vielä ole ehtinyt, niin todennäköisesti et ehdikään, joten kaupasta voi hakea frödingen pakastetäytekakun joka on todella hyvää ja vielä halpaakin. Myydään joka kaupassa ja todellakin aivan yllätys, miten hyviä ovat.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vilpertti kirjoitti:

Nämä Uudenkaupungin sivut ovat aivan turhia kun täällä ei keskustella oikeastaan mistään.Keksitään hyvä ja asiallinen sekä mielenkiintoinen aihe ruvetaa asialiseen keskusteluun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu