Queen suomen listalla?

omituista

Onko jollain selitys miksi Queen on noussut Suomen listalle nyt???

http://www.yle.fi/lista/listat/albumit.php

Albumit - Viikko 45/2006

   22.        RE        6        
Platinum Collection
QUEEN - EMI Listahistoria
   Sijoitus ylöspäin    

6

574

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sammy who was low

      En tiedä, mutta tämän perusteella Brianinlla ja Rogerilla ( Paulilla) olisi kyllä syytä harkita myös Suomen konserttia.

    • Powerman

      Hyvä musiikki elää ikuisesti.

    • Suomi24:llä

      Queen palsta näyttää oleven yksi kaikkein aktiivisimmista Suomi24 musiikkipalstoista viestien määrän perusteella. Aika hyvä saavutus bändiltä jota ei ole edes enää ollut olemassa 15 vuoteen.

    • mtv3 mainostaaaaaaaaaaa

      Jos ette ole sattuneet huomaamaan niin MTV3lla pyörii kyseistä kokoelmasta mainoskampanja, yllätys yllätys näin joulun alla. Samaisessa mainoksessa myös mainostetaan Deep Purplea ja muita platinium kokoelmia. Olen nähnyt tuon mainoksen n. 8 kertaa.

      • Soul Brother

        Ja hyvin näkyy levy listoilla viihtyvän, vaikka alkuperäisestä julkaisusta on sentään aikaa jo yli kolme vuotta. Levy on ehtinyt jo tuplata listaviikkonsa ja tuntuu myyvän tasaisesti koko ajan. Aika jännää, mitä pienellä mainoskampanjalla saa aikaiseksi. Tosin onhan Queen ollut aika hyvin esillä tänä vuonna televisiossa muutenkin. Taitavatpa soida Queen-hitit aika monessa kodissa tänä jouluna Pukin vierailun jälkeen.


      • Brian May
        Soul Brother kirjoitti:

        Ja hyvin näkyy levy listoilla viihtyvän, vaikka alkuperäisestä julkaisusta on sentään aikaa jo yli kolme vuotta. Levy on ehtinyt jo tuplata listaviikkonsa ja tuntuu myyvän tasaisesti koko ajan. Aika jännää, mitä pienellä mainoskampanjalla saa aikaiseksi. Tosin onhan Queen ollut aika hyvin esillä tänä vuonna televisiossa muutenkin. Taitavatpa soida Queen-hitit aika monessa kodissa tänä jouluna Pukin vierailun jälkeen.

        Voiko parempaa musiikkia olla, Thank God It's Christmas!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      92
      2007
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      167
      1480
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1269
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      71
      1107
    5. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      225
      1082
    6. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      87
      1044
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      145
      974
    8. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      237
      928
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      51
      906
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      88
      881
    Aihe