Mitä mielt uusimmasta levyst??

must se oli ihan hyvä mutta odotin levyltä kyllä enemmän mutta.. kyllä hyllystä löytyy.. (= entä muilla??
61206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

No minäpä sanon että kyllä tämä on jo paljon parempi, kuin bändin pari edellistä tuotosta. Pelkäsin jo kovasti ettei bändiltä tulisi enään niin kummoista matskua kuin tämä. Tykkään kyllä. Toisaalta tämäkään levy ei ihan vielä ole loistava, mutta pääsee jo aika lähelle. En tiedä pitäisikö vielä sanoa että levyllä on joitain biisejä, jotka on vielä ehkä bändin parhaimmistoa. Esim. I Am The Thorn, Lovesick For Mina, Cemetery And Sundown, Under Huntress Moon ja Heaven 17 coveri: Temptation. No ehkäpä vielä Rise of The Pentagram. Levy jättää onneksi ihan erillaisen maun suuhun, kun mitä esim. Nymphetamine, joka oli puoliksi aika mauton. Yksi iso plussa, mikä levylle täytyy kyllä vielä antaa on se, että tämä on vieläpä melkein paluu heidän alkutuotantoonsa. Antaa suuresti toivoa sille, että bändi vihdoinkin palaisi siihen. Tuota nyt voi toivoa. Voisin veikata että seuraava levy taitaakin olla vielä parempi kuin tämä. Jos Nymphetamine oli jo paljon parempi kuin Damnation ja Thornography oli jo paljon parempi kuin mitä Nymphetamine, niin ihan todennnäköistä että seuraava on parempi. Jollei ole, niin toivottavasti on ainakin samaa tasoa. Hyvä että edes näin paljon on tapahtunut edistystä Damnationista! :)

Äänestä

Uusin on mielestäni oikein loistava, vaikka en sitä Temptesioniä tajunnut, ilman sitä levy on huippu. Olen samaa mieltä että on parempi kuin edellinen (tai sitä edellinen).
Toivoa sopii että jatkossa pojat petraavat ja lähestyvät täydellistä levyä!

Äänestä

super!!! paras kohta koko levyssä on byronic manissa kun dani kiljuu "just who you fucking are"

Äänestä
  • on se hyvä levy,mut palaisipa viel cradle of filth vanhaan..

    Äänestä

  • ... kirjoitti:

    on se hyvä levy,mut palaisipa viel cradle of filth vanhaan..

    Vanha Cof on parasta, mut kyl tää uusinki menee.
    Damnation And A Day on huonoin cofin levyistä mun mielestä.

    Äänestä

paskaa. sanotukset on perseestä, musiikki on perseestä, danin mahtavat vocaalit on menny ihan vituiksi. kun kuulin temptationin oli lentää yrjöt ja sit lensikin kun kuulin byronic manin. alku aikojen filthissä on sitä jotain ja cruelty and the beast on viimeinen kuuntelu kelpoinen levy.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tykkään tykkään..... kirjoitti:

must se oli ihan hyvä mutta odotin levyltä kyllä enemmän mutta.. kyllä hyllystä löytyy.. (= entä muilla??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu