Mitä mielt uusimmasta levyst??

tykkään tykkään.....

must se oli ihan hyvä mutta odotin levyltä kyllä enemmän mutta.. kyllä hyllystä löytyy.. (= entä muilla??

6

1180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Demon of Power

      No minäpä sanon että kyllä tämä on jo paljon parempi, kuin bändin pari edellistä tuotosta. Pelkäsin jo kovasti ettei bändiltä tulisi enään niin kummoista matskua kuin tämä. Tykkään kyllä. Toisaalta tämäkään levy ei ihan vielä ole loistava, mutta pääsee jo aika lähelle. En tiedä pitäisikö vielä sanoa että levyllä on joitain biisejä, jotka on vielä ehkä bändin parhaimmistoa. Esim. I Am The Thorn, Lovesick For Mina, Cemetery And Sundown, Under Huntress Moon ja Heaven 17 coveri: Temptation. No ehkäpä vielä Rise of The Pentagram. Levy jättää onneksi ihan erillaisen maun suuhun, kun mitä esim. Nymphetamine, joka oli puoliksi aika mauton. Yksi iso plussa, mikä levylle täytyy kyllä vielä antaa on se, että tämä on vieläpä melkein paluu heidän alkutuotantoonsa. Antaa suuresti toivoa sille, että bändi vihdoinkin palaisi siihen. Tuota nyt voi toivoa. Voisin veikata että seuraava levy taitaakin olla vielä parempi kuin tämä. Jos Nymphetamine oli jo paljon parempi kuin Damnation ja Thornography oli jo paljon parempi kuin mitä Nymphetamine, niin ihan todennnäköistä että seuraava on parempi. Jollei ole, niin toivottavasti on ainakin samaa tasoa. Hyvä että edes näin paljon on tapahtunut edistystä Damnationista! :)

    • Draculina

      Uusin on mielestäni oikein loistava, vaikka en sitä Temptesioniä tajunnut, ilman sitä levy on huippu. Olen samaa mieltä että on parempi kuin edellinen (tai sitä edellinen).
      Toivoa sopii että jatkossa pojat petraavat ja lähestyvät täydellistä levyä!

    • sitten joku moka ja hups ka...

      super!!! paras kohta koko levyssä on byronic manissa kun dani kiljuu "just who you fucking are"

      • ...

        on se hyvä levy,mut palaisipa viel cradle of filth vanhaan..


      • Satanachia89
        ... kirjoitti:

        on se hyvä levy,mut palaisipa viel cradle of filth vanhaan..

        Vanha Cof on parasta, mut kyl tää uusinki menee.
        Damnation And A Day on huonoin cofin levyistä mun mielestä.


    • julmuuttaja

      paskaa. sanotukset on perseestä, musiikki on perseestä, danin mahtavat vocaalit on menny ihan vituiksi. kun kuulin temptationin oli lentää yrjöt ja sit lensikin kun kuulin byronic manin. alku aikojen filthissä on sitä jotain ja cruelty and the beast on viimeinen kuuntelu kelpoinen levy.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      66
      5180
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      57
      4617
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      123
      4569
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      338
      1897
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      85
      1523
    6. 92
      1484
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      235
      1370
    8. 323
      1097
    9. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      200
      971
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      51
      903
    Aihe